682

جلوگیری از شل شدن پوست بعد از رژیم لاغری

|
0 دیدگاه

اگر کاهش وزن خود را مدیریت کنید، از مواد غذایی که استحکام لایه های پوست را حفظ می کنند؛ استفاده کنید، و از مواجهه با عوامل آسیب زای محیطی دوری کنید، بعد از کاهش وزن پوستتان بدفرم و شل نمی شود…

بعداز کاهش وزن ممکن است احساس کنید در هدفی موفق بوده اید و به وزن ایده آل خود رسیده اید؛ اما مسئله ای دیگر شما را آزار دهد و متوجه شوید که به علت کاهش وزن پوستتان شل شده و افتاده است. درنتیجه به دنبال راهکارهایی برای محکم کردن پوست خود می گردید. مسلماً استفاده از مواد غذایی طبیعی که سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز برای حفظ حالت ارتجاعی و کشش پذیری پوست باشد، برای این هدف موثر است. همچنین اجتناب از عوامل مخرب محیطی که بر روی پوست اثر نامناسب دارند، مثلاً نور خورشید، یا آلودگی هوا و … به شما کمک خواهد کرد.

مرکبات را دریابید

مرکبات به دلیل دارا بودن ویتامین C، به تولید کلاژن در سلول های پوستی کمک می کنند. کلاژن یکی از مهم ترین ترکیبات برای حفظ حالت ارتجاعی و محکم ماندن پوست است. به همین علت اکثر کرم های پوستی در ترکیب خود از آن استفاده می کنند. اما مهمتر از استفاده موضعی از این کرم ها، دریافت مواد غذایی است که تولید کلاژن را تحریک می کند. ویتامین C، روی و سلنیم از مهم ترین ریز مغذی ها برای تولید کلاژن و الاستین هستند.
یک نارنگی بزرگ ۳۲ میلی گرم ویتامین C دارد. شما در طول روز به ۷۵- ۹۰ میلی گرم ویتامین C نیاز دارید. نارنگی دارای روی و سلنیم نیز هست که برای تولید الاستین در پوست لازم می باشد.

فلفل دلمه ای زرد رنگ را امتحان کنید

یک منبع عالی ویتامین C، فلفل دلمه ای بالأخص فلفل دلمه ای زرد رنگ است. یک فنجان فلفل دلمه ای خرد شده دارای ۱۲۰ میلی گرم ویتامین C می باشد. که از نیاز روزانه به ویتامین C نیز بیشتر است. کمی نیز روی (۱۹/۰ میلی گرم) دارد. بدن شما به ۸-۱۱ میلی گرم روی نیاز دارد تا بتواند به  وسیله الاستین، الاستیسیته و ارتجاع پوست را حفظ کند.

خانواده کلم بی نظیر هستند

خانواده کلم به شما کمک می کند تا استحکام پوستتان را حفظ کنید. کلم بروکلی، کلم بروکسل، گل کلم، کلم سفید، کلم قرمز، تربچه، ترب سیاه، شلغم، زردک، شاهی آبی و … از جمله خانواده کلم هستند. آن ها منابع عالی ویتامین C و مواد مغذی مورد نیاز پوست می باشند. یک فنجان کلم بروکلی ۸۱ میلی گرم ویتامین ث، ۳۷/۰ روی و ۳/۲ میکروگرم سلنیم دارد که تمام مواد مغذی مورد نیاز برای ساخت الاستین و کلاژن را دارا می باشد.
این سبزیجات و میوه ها علاوه بر اثرات مفید بر روی پوست، به دلیل کالری کمی که دارند. برای محکم کردن پوست در دوره رژیم درمانی برای کاهش وزن، بهترین گزینه هستند. زیرا به افزایش وزن در شما منجر نمی شوند.

کاهش وزن خود را مدیریت کنید

اگر روند کاهش وزن شما آهسته باشد و به سرعت وزن کم نکنید؛ پوست بدن، خود را با شرایط جدید تطابق می دهد و فرصت پیدا می کند تا با حفظ خاصیت ارتجاعی، جمع شود. اما کاهش وزن سریع باعث می شود تا چربی های بدن سریع تر از بافت پوست آب شوند و در حالی که چربی شکمی آب شده است، پوست همچنان بزرگ باقی می ماند. درنتیجه شل می شود و حالت افتادگی به خود می گیرد.

مایعات دریافتی خود را افزایش دهید

مصرف آب فراوان نه تنها باعث سلامتی در شما می شود، بلکه باعث می شود که پوستتان محکم تر، نرم تر و درخشان تر باشد. مطمئن شوید که در طول روز ۶ لیوان آب مصرف می کنید. اگر بتوانید بیشتر بنوشید که چه بهتر.

ورزش های قدرتی را پیگیری کنید

انجام ورزش های قدرتی باعث ایجاد یک لایه ماهیچه ای در زیر پوست می شود و در نتیجه پوست شما محکم تر می شود. پیشنهاد می شود حداقل سه بار در هفته ورزش های قدرتی انجام دهید. مخصوصاً اگر دریافت کالری خود را به شدت کاهش داده اید، ورزش به شما کمک خواهد کرد. زیرا در صورت اجرای رژیم غذایی علاوه بر چربی از ماهیچه شما هم کم می شود و تنها به  وسیله ورزش شما می توانید ماهیچه از دست رفته را جایگزین نمایید.

پوست خود را مرطوب نمایید

از مرطوب کننده ای استفاده کنید که ویتامین E داشته باشد. مرطوب بودن به پوست کمک می کند تا بتواند لایه های جدید را بسازد. همچنین باعث کاهش چین و چروک بر روی پوست می شود. روغن نارگیل پیشنهاد خوبی است و به شما برای رسیدن به این هدف کمک می کند.

مواجهه با نور خورشید و آب کلردار را کاهش دهید

مواجهه طولانی مدت با نور خورشید می تواند حالت ارتجاعی پوست را کاهش دهد. پس حمام آفتاب نگیرید. همچنین در آب کلردار کمتر شنا کنید. زیرا آب کلردار پوست را خشک می کند و به سلول های آن آسیب می رساند.

0 پسندیده شده
دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.