735

روش های خانگی درمان ترک پاشنه پا

|
0 دیدگاه

بی توجهی به سلامت پا، این عضو حیاتی بدن را دچار ترک در ناحیه پاشنه پا می‌کند. می‌دانیم که قلب دوم انسان، پا است. لذا باید در صورت بروز ترک پاشنه پا که در آن سطح خارجی پوست پاشنه پا شکافته می‌شود، درمان ترک پاشنه پا را جدی بگیریم.

ترک پاشنه پا علت های مختلفی دارد؛عدم رطوبت کافی در پاشنه ی پاها، به علت نبود غدد چربی در پوست پا، در آن‌ها ترک ایجاد می‌شود، پوشیدن کفش‌ها و صندل های نا مناسب که پشت آن‌ها باز است، فعالیت بیش از در پا ها، ایستادن های طولانی بر روی پاها، کمبود ویتامین های مورد نیاز بدن،خشکی بیش از حد هوای محل زندگی.برای درمان ترک پا با اثرگذاری سریع بدون مراجعه به پزشک می‌توانید از روش های خانگی بهره برد و از حاد شدن این مشکل در پاها جلوگیری کرد.

 

استفاده از روغن های گیاهی و نباتی

کسانی که دچار خشکی در ناحیه پا هستند می‌توانند با مالیدن روغن های گیاهی مانند روغن زیتون، روغن نارگیل، روغن بادام، روغن کنجد و تمامی روغن های گیاهی هیدروژنه، ترک پای خود را به سرعت بهبود بدهند.

 

استفاده از موم پارافین

در صورتی که ترک پاها وضعیت خیلی وخیمی دارند که درد و خون مردگی در آن ایجاد شده است، می‌توان موم پارافین را برای درمان ترک پاشنه پا استفاده کرد.

 

استفاده از آب لیمو ترش

لیمو ترش به خاطر داشتن خاصیت اسیدی، می‌تواند برای درمان ترک پاشنه پا سودمند باشد.

 

مالیدن وازلین

با مالیدن وازلین به پاشنه و اطراف پاها و پوشیدن جوراب نخی، رطوبت کافی برای بهبود قسمت های ترک خورده، می‌رسد.

استفاده از عسل

عسل با خاصیت ضد باکترایی و مرطوب کنندگی برای درمان و بهبودی ترک های پا بسیار مفید است.

 

استفاده از مخلوط گلیسیرین و گلاب

برای اینکه رطوبت پاها را هنگام بیرون رفتن و زمانی که کفش به پا داریم حفظ کنیم، بهتر است قبل از رفتن به بیرون پاهای خود را با مخلوط مساوی گلیسیرین و گلاب بمالید.تا ساعتها رطوبت پاها تامین است.برای جلوگیری از ایجاد ترک در پاشنه پا، و رعایت بهداشت پا، زمانیکه که به منزل برمی گردید، پاهای خود را با آب ولرم به صورت کامل بشویید و با حوله خشک کنید. جوراب های خود را نیز بعد از رسیدن به منزل بشویید و همینطور از کفش های مناسب استفاده کنید.

 

0 پسندیده شده
دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.