277

عوارض افت فشار خون

|
0 دیدگاه

بعضی از افراد از اینکه فشار خونشان همیشه پایین است، شکایت دارند ولی باید معنای فشار خون پایین را بدانیم.

بعضی از افراد از اینکه فشار خونشان همیشه پایین است، شکایت دارند ولی باید معنای فشار خون پایین را بدانیم. فشار خون مطلوب فشار خونی است که کمتر از ۱۲۰/۸۰ میلی‌متر جیوه باشد ولی عدد اختصاصی برای فشار خون پایین وجود ندارد اما فشار خون پایین خیلی بهتر از فشار خون بالاست.

بعضی از افراد با فشار خون پایین هیچ مشکلی ندارند و از نظر پزشکی نیز مشکلی محسوب نمی‌شود. در مورد این نوجوان باید بررسی کنند که فشار خون علت خاصی دارد یا خیر. گاهی فشار خون پایین علت مشخصی دارد؛ مثلا بیمار به‌دلیل استراحت طولانی‌مدت، کاهش حجم خون در اثر خونریزی یا کمبود مایعات بدن، مصرف بعضی از داروها، عفونت شدید، کمبودهای تغذیه‌ای و واکنش‌های حساسیتی دچار کاهش فشار خون می‌شود که همه موارد گفته‌شده، نیاز به درمان دارند و با درمان، بیمار وضعیت عادی خود را به دست می‌آورد.

بیمارانی که علت خاصی برای افت فشار خونشان پیدا نمی‎شود، معمولا نیاز به درمان خاصی ندارند و فقط به آنها توصیه می‌شود که گاهی اوقات میزان مصرف نمک در غذای مصرفی خود بالا ببرند، بیشتر از مایعات استفاده کنند، بعضی از ورزش‌ها و حرکات فیزیکی خاص را انجام ندهند و به‌طور ناگهانی وضعیت خود را از نشسته به ایستاده تغییر ندهند.

0 پسندیده شده
دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.