436

آیا بوتاکس تنها راه‌حل برای تعویق پیری پوست است؟

|
0 دیدگاه

دکتر وحید ظفرمندصدیق: بوتاکس به ترکیباتی گفته می‌شود که با ضعیف کردن عضلات ناحیه پیشانی و کنار چشم، باعث صاف شدن موقت چروک‌های سطحی آن ناحیه شده که اثرگذاری اش بین ۳ تا ۷‌‌ماه است.

دکتر وحید ظفرمندصدیق، متخصص پوست و مو:

‎امروزه در کشورهای اروپایی از ترکیبات تزریقی متعددی جهت رفع چروک یا افزایش حجم اعضای بدن استفاده می‌شود که متاسفانه در جامعه ما اطلاعات محدودی در این باره وجود دارد. به اختصار باید گفت که این نوع ترکیبات به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند:

‎ترکیبات فلج‌کننده؛ که با فلج کردن عضلات پیشانی یا دور چشم، اسپاسم آن ناحیه را رفع می‌کنند و مانع از انقباض عضلات می‌شوند، بنابراین باعث رفع چروک و گاه بالا بردن ابروها شده که‌ زمان اثرگذاری اش بین ۳ تا ۶ ماه است.

بوتاکس

بوتاکس به ترکیباتی گفته می‌شود که با ضعیف کردن عضلات ناحیه پیشانی و کنار چشم، باعث صاف شدن موقت چروک‌های سطحی آن ناحیه شده که اثرگذاری اش بین ۳ تا ۷‌‌ماه است.

ترکیبات پُرکننده

که با پرکردن شیارها باعث پرشدن چروک‌ها، رفع لاغری دست و صورت، گودی زیر چشم‌ها، افزایش حجم لب، گونه، چانه و نیز اندام (سینه‌ و…) می‌شوند و این ترکیبات حتی برای پر کردن فرورفتگی‌های ضایعاتی چون سالک و… و نیز تغییرات محدود در حالت بینی کاربرد دارند. ترکیبات پُرکننده به دو نوع موقت و دائم تقسیم می‌شوند.

‎در‌ مورد ژل دائم بیشتر بدانید!

نوع ژل دائم (پلی اکریل آمید) خود دارای انواع مختلفی است و مطالعات و تحقیقات متعدد روی برخی از انواع آن در اروپا طی ۳۰سال گذشته نشان داده که نه تنها هیچ‌گونه حساسیت، سرطان‌زایی، مسمومیت و… با آن وجود ندارد، بلکه غیرقابل جذب و تجزیه است. همچنین تطابق کامل با بافت پیوندی بدن و یکنواختی کامل آن نیز به اثبات رسیده است.

اثر ژل تا چند وقت باقی می‌ماند؟

ژل‌ها ترکیباتی هستند که چروک‌های عمیق و گودی‌ها را پر کرده و از آنها برای برجسته کردن گونه و لب استفاده می‌شود. اثرشان بین ۶‌ ماه تا ۶‌ سال است.

0 پسندیده شده
دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.