1095

چرا ما به کربوهیدرات نیاز مندیم؟

|
0 دیدگاه

کربوهیدرات به بسیاری از دلایل برای سلامتی شما مهم است. در یک رژیم غذایی سالم و متعادل، آن ها منبع اصلی تامین انرژی بدن هستند.

به دلیل داشتن فیبر فراوان، کربو هیدرات ها بسیار آهسته تر از خوراکی ها و نوشیدنی های شیرین، قند آزاد می کنند.

تامین انرژی

در یک رژیم غذایی متعادل و سالم، کربوهیدرات ها منبع اصلی تامین انرژی به حساب می آیند. کربو هیدرات ها پیش از آن که وارد جریان خون شوند، به گلوکز تبدیل می شوند. از آن جا، گلوکز با کمک انسولین وارد خون می شود. در نتیجه گلوکز به عنوان منبع انرژی بدن تان، عمل خواهد کرد.

خطر ابتلا به بیماری

سبزیجات، حبوبات، انواع سبوس دار ها، غذا های نشاسته دار و سیب زمینی منابع خوبی از فیبر هستند. فیبر بخش مهمی از یک رژیم غذایی متعادل و سالم است. فیبر در موارد زیر بسیار موثر است: ارتقاء سطح سلامت روده ، کاهش خطر ابتلا به یبوست، و کاهش سطح کلسترول.

میزان مصرف کالری

کالری موجود در کربو هیدرات ها از کالری چربی ها کم تر است، و غذا های نشاسته دار، منبع خوبی از فیبر هستند که گزینه ی خوبی در برنامه غذایی برای کاهش وزن می تواند باشد. با جایگزین کردن غذا ها و نوشیدنی های چرب و شیرین با غذا های نشاسته دار و با فیبر بالا، به راحتی می توانید میزان کالری دریافتی در رژیم غذایی تان را کاهش دهید. علاوه بر این، با خوردن خوراکی های فیبر دار زودتر احساس سیری خواهید کرد.

 

0 پسندیده شده
دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.