671

اصول نگهداری از پوست خشک کدامند؟

|
0 دیدگاه

اگر پوست شما خشک است این کرم ها را استفاده کنید. به‌دنبال پاک‌کننده‌ای غیرصابونی کرمی شکل باشید. پاک‌کننده‌های فومی معمولا پوســت را خشک می‌کنند. بنابراین هنگام خرید حتما به برچسب روی پاک‌کننده توجه کنید. ساختار حفاظتی پوست شما را تقویت کند.

مرطوب‌کننده و ضدآفتاب

به‌دنبال کرمی باشید که در آن موادی چون شی‌باتر، روغن جوجوبا یا روغن نارگیل، آنتی‌اکسیدان‌هایی چون ویتامین E و… وجود داشته‌ باشد. اینگونه مواد به مرطوب نگه داشتن پوست شما کمک می‌کنند.

کرم چشم

پوست اطراف چشم خشک‌ترین قسمت پوست صورت شماست. بنابراین شما باید ۲بار در روز صبح و شب با استفاده از یک کرم دور چشم این ناحیه را مرطوب کنید، بهتر است کرم شما موادی چون گلیسیرین داشته باشد تا از به‌وجود آمدن خطوط ریز در اطراف چشم‌ها جلوگیری شود.

‌کرم ضد‌چروک

کرم‌های ضد‌چــروک می‌تواننـد به مرطوب کـردن پوست شما کمک فراوانی کنند، کافی است ۲بار در روز (صبح و شب) قبل از استفاده از کرم مرطوب‌کننده خود از یک سرم آبرسان استفاده کنید. اگر سرم مورد استفاده شما دارای موادی چون عصاره چای سبز، عصاره انار و ویتامین ث باشد می‌تواند اثربخشی بسیار بالاتری داشته‌باشد.

لایه‌بردار

اول از همه باید بگوییم بهتر است شب‌ها از یک کرم حاوی رتینول استفاده کنید و علاوه براین ۲بار درهفته از یک محصول لایه‌بردار استفاده کنید، شما بهتر است به‌دنبال لایه‌برداری باشید که حاوی اسید‌های میوه هستند.

کرم شب

به‌دنبال کرمی مغذی باشید که چربی‌های روان‌کننده دارد تا به‌طور عمقی در پوست نفوذ کند و کمبود چربی‌های طبیعی را جبران کند، همچنین باید کرم شما مواد قوی ضدچروک مثل کلاژن، آنتی‌اکسیدان‌ها، رتینول و. . . را نیز داشته‌ باشد.

 

 

0 پسندیده شده
دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.