347

به داروهای ماهواره ای اعتماد نکنید

|
0 دیدگاه

دبیر ستاد مرکزی اطلاع رسانی داروها و سموم سازمان غذا و دارو از ممنوعیت هرگونه تبلیغات دارو در مجلات، نشریات عمومی و غیر تخصصی خبر داد و گفت: هرگز نمی توان به محصولات ماهواره ای اعتماد کرد.

دبیر ستاد مرکزی اطلاع رسانی داروها و سموم سازمان غذا و دارو، افزود: از آنجا که نظارت بر داروها توسط سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت صورت می گیرد، فرآورده هایی که توزیع و مصرف آنها در داخل کشور غیر مجاز است، چاره ای جز این ندارند که برای سودجویی و رسیدن به درآمد کلان، برای تبلیغات خود به ‏شبکه های غیر مجاز ماهواره ای مراجعه کنند و از آنجایکه نظارتی بر شبکه های ماهواره ای غیرمجاز و همچنین داروهای معرفی شده در این شبکه ها وجود ندارد و کالای قاچاق محسوب می شوند، ‏مصرف آنها باعث ایجاد عارضه های بسیاری می شود.

به منش گفت: موارد متعددی از عوارض خطرناک ناشی از مصرف این فرآورده ها به سازمان غذا و دارو توسط مصرف کنندگان آن گزارش شده است.
وی افزود: در همین جا از خانواده های گرامی درخواست می شود به منظور حفظ سلامت خود و فرزندان خود، ‏فریب تبلیغات داروها و فرآورده های آرایشی بهداشتی و مکملی که از طریق شبکه های ماهواره ای غیرمجاز ‏عرضه می شود نخورند و از تهیه این فرآورده ها جداً خودداری کنند.

به منش در ادامه به شهروندان هشدار داد: از هرگونه ارائه دارو از طریق غیر حضوری (شماره تلفن و موبایل) و موارد مشابه از نظر وزارت بهداشت پرهیز کنند و با موارد مشابه برخورد خواهد شد.
وی در پایان از شهروندان درخواست کرد: در حفظ گوهر سلامت خود کوشا باشند و در این زمینه هوشیار عمل کنند.

0 پسندیده شده
دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.