613

مضرات ظروف آلومینیومی و تفلون

|
0 دیدگاه

سید جواد علوی درباره ظروف طبخ غذا اظهار داشت: هر چند مواد غذایی خام نسبت به غذاهایی که بیش از اندازه پخته شده‌اند مفیدتر هستند، با وجود این می‌توان سوپ های مغذی و تعداد دیگری از غذاها را به نحو بهتری تهیه کرد.

به گفته وی یکی از راه‌ها برای اطمینان از سالم بودن غذای پخته شده، انتخاب دقیق ظروف آشپزخانه است. استفاده از ظروف مناسب مثل ظروف سنگی, شیشه‌ای, مس قلع اندود شده و… برای طبخ غذا به خوشمزگی و لذیذتر شدن فوق العادۀ غذا کمک می‌کند, چون هیچ نوع مواد غذایی با این ظروف ترکیب نمی‌شود و آرایش ملکولی ترکیبات غذایی به هم نمی‌ریزید و در نتیجه ایجاد کسالت و بیماری و اختلال نمی‌کند.

این کارشناس طب سنتی ادامه داد: ترکیبات مولکولی این نوع ظروف با بدن انسان هماهنگ هستند و مواد غذایی در آنها با حرارت مناسب و ملایم و بهتر طبخ و آماده می‌شود.

علوی گفت: از کاربرد ظروف و یا وسایل آشپزخانۀ آلومینیومی خودداری شود. غذاهایی که در ظروف آلومینیومی پخته و یا نگهداری می‌شوند ماده‌ای را به وجود می‌آورند که شیرۀ گوارشی را بی اثر می‌کند و منجر به بروز «اسیدوز» و موجب بروز انواع زخم‌ها می‌شود.

وی افزود: از آن بدتر این که آلومینیوم موجود در ظروف آشپزخانه می‌تواند از ظروف جدا شود و وارد غذا شود, در هنگامی که غذا می‌خورید، بدن آلومینیوم را جذب می‌کند و این ماده در مغز و بافت‌های سیستم عصبی انباشته می‌شود.

این کارشناس طب سنتی اضافه کرد: افزایش بیش از حد این رسوب آلومینیومی باعث «بیماری آلزایمر» می‌شود و آلومینیوم جایگزین قدرتمند آهن است که موجب «کم خونی» (آنمی) نیز خواهد شد.

علوی خاطرنشان کرد: ظروف دیگری که باید از کاربرد آن خودداری کرد, انواع قابلمه و ماهی تابه با روکش نچسب یا تفلون است. زیرا بیشتر اوقات، فلزات با سایر مواد موجود در ته این ظروف خرد شده و وارد غذا می‌شود و در نهایت این مواد شیمایی به بدن منتقل می‌شوند.

0 پسندیده شده
دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.