455

آیا پدر شدن مشکلات قلبی را کمتر می کند؟

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

براساس تحقیقی که بتازگی توسط دانشمندان آمریکایی صورت گرفته است مردان صاحب فرزند، کمتر از مردان بدون فرزند در خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی هستند. دانشمندان در این تحقیق دریافتند پدر شدن در میزان ترشح هورمون تستسترون تاثیر می‌گذارد و از سوی دیگر در جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های قلبی بسیار موثر است.

بر این اساس مردانی که پدر شده‌اند کمتر در معرض ابتلا به بیماری‌های قلبی هستند. آنها همچنین معتقدند مردان مجرد برای رفع این خلأ بیشتر به داشتن روابط دوستانه یا نگهداری حیوانات اهلی در خانه روی می‌آورند که خود می‌تواند در برخی از موارد باعث بروز مشکلاتی از قبیل مصرف الکل یا دخانیات شود.

دکتر مایکل ایسنبرگ، دکتری اورولوژی و فوق تخصص ناباروری دانشگاه استنفورد، یکی از افرادی است که روی این تحقیق کار کرده و معتقد است: «قبل از هر چیز برای داشتن فرزند، لازم است که ژن‌های سالمی در بدن فرد وجود داشته باشد. حال آن‌که یکی از دلایل ناباروری به دلیل ضعف ژنتیکی است که همین مساله می‌تواند تاثیر فاحشی روی بیماری‌های قلبی داشته باشد

وی می‌افزاید ناباروری مردان می‌تواند وضعیت سلامت قلبی آینده آنها را برای ما آشکار سازد. البته نباید منکر شد که عوامل ناباروری می‌تواند دلایل دیگری نیز داشته باشد.

بر اساس این تحقیق که از سال ۱۹۹۰ آغاز شده است وضعیت سلامتی ۱۳۸ هزار نفر از مردانی که حداقل یک‌بار ازدواج کرده بودند و تمامی آنها در ابتدای تحقیق از سلامت کامل برخوردار بودند، مورد بررسی قرار گرفت که از این تعداد حدود ۱۳۷ هزار نفر یعنی ۹۲ درصد صاحب فرزند شده بودند و نیمی از آنها حداقل ۳ فرزند داشتند.

بعد از گذشت ۱۰ سال حدود ۱۰ درصد آنها فوت کرده بودند که این رقم در مقایسه با همین تعداد از مردانی که هرگز صاحب فرزند نشده بودند بسیار کمتر بوده است. البته آنها فاکتورهایی نظیر مصرف دخانیات، اضافه وزن، استرس و میزان درآمد را نیز در این بررسی در نظر گرفته بودند.

دکتر دانیل ریدر، مدیر پیشگیری از بیماری‌های قلبی دانشگاه پنسیلوانیا نیز معتقد است براساس تحقیقات انجام شده میزان امید به زندگی در مردانی که پدر هستند بالاتر از افرادی است که به خواسته خود یا به دلایل ناباروری، فرزند ندارند. به طور کلی می‌توان گفت داشتن فرزند با کاهش ابتلا به بیماری‌های قلبی کاملا مرتبط است.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.