Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
قند چگونه کودکان را می آزارد؟
422

قند چگونه کودکان را می آزارد؟

|
0 دیدگاه

بستنی،کیک و شیرینی جزیی از رژیم غذایی کودکان هستند اما می دانستید که ۱۶ درصد از کالری روزانه کودکان و نوجوانان معمولا از طریق قند افزودنی به خوراکی ها تامین می شود.

بستنی،‌کیک و شیرینی جزیی از رژیم غذایی کودکان هستند اما می دانستید که ۱۶ درصد از کالری روزانه کودکان و نوجوانان معمولا از طریق قند افزودنی به خوراکی ها تامین می شود؟

اگر قندی که کودک در طول روز می خورد، بیش از حد شود، می تواند پوسیدگی دندان، بیش فعالی یا خطر چاقی را به همراه بیاورد.

اما مشکلات دیگری هم هستند که قند زیاده از حد می تواند باعث آنها شود:

 

سرفه،‌ سرماخوردگی و آلرژی

یکی از متداول ترین اثرات قند زیاد،‌ایجاد علایمی شبیه سرماخوردگی است. حتی ممکن است بعضی از کودکان داروی ضد آلرژی بخورند اما در حقیقت، نیازی به آنها ندارند و باید قندی که وارد بدن شان می شود را کم کنند.

 

خروسک

ممکن است کودک سالم و سلامت به رختخواب برود ولی نصفه شب با سرفه یا تنگی نفس از خواب بیدار شود. هضم خوراکی هایی که ترکیبی از لبنیات و قند هستند -مثلا میلک شیک- زمان بیش تری می برد و خیلی هم اسیدی هستند. به همین دلیل احتمال دارد، غذا از مری کودک برگردد و باعث آزار او شود.

 

تضعیف سیستم امنیتی بدن

قند زیاد، تعادل بین باکتری های خوب و بد بدن را به هم می ریزد و سیستم ایمنی را تضعیف می کند. اگر کودک تان زیاد سرما می خورد، شاید یکی از دلایلش همین باشد.

[click_like post_id='2166']

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.