376

دلایل اصلی ترک‌های پوستی چیست؟

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

احتمالا همه‌ی ما درجاهایی از بدن‌مان مانند بازوها، ران، باسن و شکم ترک‌های پوستی داریم. این خطوط سفید مایل به صورتی اصلاً ظاهر زیبایی به بدن نمی‌دهند.

احتمالا همه‌ی ما درجاهایی از بدن‌مان مانند بازوها، ران، باسن و شکم ترک‌های پوستی داریم. این خطوط سفید مایل به صورتی اصلاً ظاهر زیبایی به بدن نمی‌دهند. ببینیم علت به وجود آمدن آنها چیست:

بارداری

بارداری یکی از دلایل عمده‌ی ایجاد ترک‌های پوستی است. اغلب زنان بعد از زایمان متوجه آنها می‌شوند. علتش آن است که وقتی بدن دچار انبساط می‌شود، اندازه‌ی پوست کش می‌آید و اگر به قدر کافی آب نداشته یا مرطوب نباشد، این خطوط را به وجود می‌آورد.

افزایش سریع وزن

اگر در پی آن هستید که حجم بدن تان را در یک بازه‌ی کوتاه زیاد کنید، پس منتظر ترک‌های پوستی باشید. وقتی بدنتان به سرعت حجیم می‌شود کورتیزول بیشتری می‌سازد که به ترک‌های پوستی می‌انجامد.

کاهش شدید وزن

حتی کاهش وزن هم در زمان کم می‌تواند دلیل ترک‌های پوستی در بدن باشد. این اتفاق، شوک شدیدی به بدنتان وارد کرده و خطوطی را در آن ایجاد می‌کند.

استفاده‌ی زیاد از کرم‌های استروئیدی

کرم‌هایی که حاوی استروئید هستند اغلب زمانی که زیاد از آن‌ها استفاده شود باعث به وجود آمدن ترک‌های پوستی می‌شود. اگر مجبورید از کرم استفاده کنید، بهتر است از نرم‌کننده‌ای استفاده کنید که آب پوستتان را تأمین کند.

عدم تعادل هورمونی

تغییر در تعادل هورمونی هم دلیل دیگر بروز ترک‌های پوستی است خصوصا اگر این تغییر سریع باشد. ممکن است یکی از این تغییرات به خاطر وضعیت پزشکی خاصی رخ دهد.

عوامل ارثی

اگر ترک‌های پوستی شما به خاطر هیچ‌یک از عوامل بالا نباشد، به احتمال زیاد ارثی‌اند. بسیاری از افراد از سندروم مارفان یا سندروم اهلرز-دنلوس رنج می‌برند که به خاطر اختلالات ژنتیکی بافت‌های متصل به هم رخ می‌دهد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.