415

رسوب کلسیم در شریان قلب نتیجه «استرس»

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان
رئیس انجمن آرترواسکلروز ایران گفت: گام اول در پیشگیری از بیماری‌های قلبی پرهیز از عوامل خطر مانند مواد مخدر، مواد دخانی، استرس، داشتن تحرک، پیروی از رژیم غذایی مناسب، کاهش مصرف نمک و به طور کلی اصلاح سبک زندگی است.

مسعود قاسمی درباره راه های تشخیص بیماری‌های قلبی اظهار داشت: تشخیص زود رس بیماری‌های قلبی نیاز به ابزار تخصصی و شرح حال دقیق و کسب سوابق بیماری در اقوام و بسیاری عوامل دیگر دارد و طبیعتاً با یک ماموگرافی قابل تایید یا تکذیب نیست.
وی افزود: فقط در برخی موارد پزشکان در هنگام انجام ماموگرافی برای بیماران مبتلا به سرطان پستان متوجه رسوب کلسیم در شریان‌های سینه می‌شوند و بیمار را به متخصص قلب ارجاع می‌دهند.
رئیس انجمن آرترواسکلروز ایران در ادامه تصریح کرد: رسوب کلسیم در شریان قلب از عوامل ابتلا به بیماری قلبی محسوب می‌شود که توجه به آن اهمیت بالایی دارد.
قاسمی در ادامه با بیان اینکه ماموگرافی روش قطعی تشخیص زودهنگام بیماری‌های قلبی نیست، یادآور شد: گام اول در پیشگیری از بیماری‌های قلبی پرهیز از عوامل خطر مانند مواد مخدر، مواد دخانی، استرس، داشتن تحرک، پیروی از رژیم غذایی مناسب، کاهش مصرف نمک و به طور کلی اصلاح سبک زندگی است.
رئیس انجمن آرترواسکلروز ایران در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: سن ابتلا به بیماری‌های قلبی در کشور کاهش یافته است و متاسفانه به دلیل تغییر سبک زندگی ما شاهد ابتلای جوانان به این بیماری هستیم.
اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.