450

درمان‌های خانگی برای رفع منافذ پوست صورت

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

یکی از شایع‌ترین مشکلات پوستی‌ که اغلب بعد از آکنه با آن روبرو می‌شوید، منافذ بزرگ پوستی است. این منافذ باز کاملا واضح بوده و حتی اگر چین و چروکی روی صورت نداشته باشید، شما را پیرتر نشان می‌دهند.

یکی از شایع‌ترین مشکلات پوستی‌ که اغلب بعد از آکنه با آن روبرو می‌شوید، منافذ بزرگ پوستی است. این منافذ باز کاملا واضح بوده و حتی اگر چین و چروکی روی صورت نداشته باشید، شما را پیرتر نشان می‌دهند. سوای این مسئله، این منافذ شما را در معرض آکنه و سایر حساسیت‌های پوستی قرار می‌دهند. در اینجا به برخی روش‌های درمانی به منظور سفت شدن پوست و بستن این منافذ به مدت چند ساعت می‌پردازیم.

ویتامین E 

چند کپسول ویتامین E بردارید و با یک سوزن تمیز محتوای روغنی آن را خالی کرده و در جایخی بریزید. چهار قالب یخی برای این کار کافی است، بنابراین بهتر است از ۳ تا ۴ کپسول استفاده کنید. سپس قالب‌های یخ را با محتوای روغن ویتامین E به مدت چند دقیقه روی منافذ صورتتان بمالید تا ببینید منافذ چطور بسته می‌شوند.

عصاره گوجه

یک گوجه‌فرنگی را ببرید و به آرامی آن را به نقاطی از صورت که منافذ بیشتری دارد بمالید. پیش از آنکه عصاره را با آب سرد بشویید بگذارید روی صورتتان بماند تا به طور کامل خشک شود. عصاره گوجه در از بین بردن لکه‌های پوستی هم تأثیر بسزایی دارد.

بخار

شاید به منظور نرم کردن پوست مجبور شوید به سالن آرایش و زیبایی مراجعه کنید. اما می‌توانید با استفاده از بخار آب، پوستتان را تمیز کرده و منافد بازتان را ببندید. از طرفی این کار می‌تواند تا حدی جوش‌های شما را هم پاک‌سازی کند.

شیر

می‌توانید پنبه‌ای را به شیر خام یا سرد آغشته کرده و آن را به صورتتان بمالید تا به این روش از شر منافذ بزرگ و باز خلاص شوید. شیر سرد پوستتان را صاف و مرطوب کرده و باعث می‌شود منافذ باز کمتر به چشم بیایند.

جوش شیرین

حدود ۲ قاشق جوش شیرین را با آب مخلوط کرده و به آرامی پوستتان را با حرکات دورانی به مدت پنج دقیقه پیش از شستشو با آب سرد ماساژ دهید.

چای سبز یا بابونه

هر دوی این چای‌ها در سفت کردن پوست و بستن منافذ تأثیر بسزایی دارد. شما می‌توانید یک پنبه را به چای سرد (که در یخچال مانده است) آغشته کرده و آن را به صورتتان بمالید و یا به طور مستقیم با چای کیسه‌ای به آن ناحیه به آرامی ضربه بزنید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
1 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.