5655

عینک بهتر است یا لنز چشمی؟

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

بسیاری از بیماران به ویژه زنان از گذاشتن عینک، اجتناب می ورزند و همیشه به دنبال راهی هستند تا عینک را بردارند.

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که بدون عینک نمی توانید محیط اطراف را به خوبی ببینید و در دیدن سایر افراد دچار مشکل هستید، حتما تا کنون به چشم پزشک مراجعه کرده اید و در حال حاضر از عینک استفاده می کنید. اما استفاده از عینک، مشکلاتی به همراه دارد. لذا تصمیم گرفته اید از لنزهای چشمی استفاده کنید بهتر است قبل از خرید و استفاده از لنز نکاتی را بدانید.

رئیس انجمن اپتومتری ایران در پاسخ به این پرسش که آیا لنز چشمی بهتر است یا عینک اظهار داشت: مسلماً عینک بهتر از لنز چشمی است بطوریکه خود ما که اپتومتریست هستیم از عینک استفاده می کنیم.

وی در نشستی در این زمینه نیز عنوان کرده بود «کارهای غیرمجاز در عینک فروشی بدتر از قاچاق تریاک است، متاسفانه یکی از اعضای هیئت نظارت بر اصناف باعث همیشگی این مشکل عینک و حرفه چشم پزشکی در ایران است، متاسفانه نظارت بر روند عینک فروشی ها ضعیف است زیرا معاونت درمان وزارت بهداشت همیشه درگیر اختلافات با وزارت صنعت است، متاسفانه هم اکنون ۳ هزار واحد غیرمجاز عینک فروشی وجود دارد و به بهانه فروش عینک آفتابی عینک طبی و لنز نیز می فروشند و این مشکلات به دلیل مداخلات ارائه مجوز توسط وزارت صنعت صورت می پذیرد».

رئیس انجمن اپتومتری ایران همچنین با انتقاد از وضعیت نابسامان عینک در کشورمان اظهار داشت: «همانطور که در گذشته سلمانی ها دندان می کشیدند، صنف عینک سازی نیز داشتیم که پس از ورود دانشگاه به این علوم هنوز به صورت موروثی در این صنف فعالیت می کنند و بیشتر مشکلات مردم نیز با این صنف است».

وی با تشریح مشکلات پلمپ برخی از عینک فروشی های غیرمجاز عنوان کرد: «مثلا وزارت بهداشت ۹ ماه طول می کشد یک عینک فروشی را پلمپ کند. آنها هم در همان زمان پلاک مغازه را جابه جا می کند و به نوعی این پلمپ بی اثر می شود و واقعا وضع عینک در کشور ما نابسامان است».

اجاره آپارتمان مبله ارزان
1 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.