527

علائم کمبود ویتامین D در نوزادان

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

تنها بزرگسالان نیستند که در معرض خطر کمبود ویتامین D قرار دارند بلکه این خطر برای نوزادان زیر یک سال هم وجود دارد چرا که آنها روزانه به ۵ میکروگرم ویتامین D نیاز دارند.

تنها بزرگسالان نیستند که در معرض خطر کمبود ویتامین D قرار دارند بلکه این خطر برای نوزادان زیر یک سال هم وجود دارد چرا که آنها روزانه به ۵ میکروگرم ویتامین D نیاز دارند. با بررسی و آگاهی از این علائم و نشانه‌های کمبود ویتامین D می‌توانید بفهمید که آیا کودکتان از کمبود ویتامین D رنج می‌برد یا نه.

۱.بدشکلی استخوان

کودکانی که دچار کمبود ویتامین D می‌شوند اغلب پاهای پرانتزی دارند. از طرفی ستون فقرات آنها حالت صاف نداشته و در ظاهر به شکل قوزی است. علتش آن است که کمبود ویتامین D در روند رشد و تکامل استخوان کودکان اختلال ایجاد می‌کند.

۲.حفره یا فرورفتگی جمجمه

استخوان‌های جمجمه کودک شما در ۱۹ ماه نخست پس از زایمان سفت شده و رشد می‌کند و اگر او به خاطر کمبود ویتامین D دچار نرمی استخوان شده باشد، این فرایند کندتر پیش خواهد رفت. وقتی سرش را دست می‌زنید، متوجه می‌شوید که جمجمه‌اش بسیار سفت شده و سرش حالت حفره‌مانندی پیدا کرده است.

۳.درد و ضعف عضلانی

اگر متوجه شدید که نوزادتان به سختی روی زمین می‌خزد، می‌تواند به خاطر درد یا ضعف عضلانی باشد که در اثر نرمی استخوان رخ می‌دهد. علاوه بر آنکه این مسئله باعث می‌شود نتواند وزن خودش را تحمل کند، برایش آزاردهنده هم خواهد بود.

۴.عفونت‌های متناوب

تحقیقات زیادی نشان داده است که بین کمبود ویتامین D و بروز متناوب عفونت، ارتباط نزدیکی وجود دارد. اگر او دائما دچار سرماخوردگی یا آنفولانزا می‌شود، سعی کنید از پزشک برای انجام آزمایش پرتو ایکس وقت بگیرید تا مشخص شود آیا دچار کمبود ویتامین D  شده است یا نه.

۴.تأخیر در رشد

در بسیاری از موارد حاد کمبود ویتامین D یا نرمی استخوان، فرایند رشد طبیعی کودک‌تان دچار اختلال خواهد شد. سوای این‌که نمی‌تواند وزن خود را تحمل کند، متوجه می‌شود که اعضای بدنش هم دچار تورم شده است.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.