1046

تاثیر مصرف زیاد گوشت قرمز بر چاقی

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

دبیر انجمن پیشگیری از چاقی ایران عنوان کرد: مصرف بیش از حد گوشت قرمز به دلیل داشتن چربی و کلسترول موجب چاقی و افزایش وزن در افراد می‌شود.

دکتر محمد هاشمی دبیر انجمن پیشگیری از چاقی ایران گفت: پروتئین و گوشت جزو ملزومات مهم سبد غذایی افراد به خصوص کودکان و نوجوانان محسوب می‌شود زیرا مصرف این مواد غذایی موجب ترمیم بافت‌های فرسوده و رشد و نمو می‌شود.

وی افزود: پروتئین‌ها و اسید آمینه‌ها از منابع اصلی تأمین‌کننده نیازهای ضروری بدن هستند که این مواد غذایی در فرآورده‌های گیاهی یافت نمی‌شود بنابراین گوشت، پروتئین، حبوبات و … جزو نیازهای ضروری انسان محسوب می‌شود.

هاشمی درباره تأثیر مصرف گوشت قرمز بر افزایش وزن و چاقی گفت: منابع حیوانی از جمله گوشت قرمز علاوه بر دارا بودن پروتئین دارای مقدار چربی و کلسترول هستند. بنابراین اگر این منابع غذایی به مقدار زیاد مصرف شوند موجب افزایش وزن و چاقی می‌شوند. بر این اساس، به افراد توصیه می‌شود منابع مختلف حیوانی، گیاهی، حبوبات و تخم‌مرغ را در سبد غذایی هفتگی خود بگنجانند.

دبیر انجمن پیشگیری از چاقی ایران خاطر نشان کرد: نمی‌توان برای مصرف منابع غذایی برای افراد مرز مشخصی تعیین کرد اما افرادی که دارای مشکلات کلیوی هستند یا اسید اوریک خون آنها بالاست باید با محدودیت و زیر نظر پزشک گوشت قرمز را مصرف کنند اما در سایر افراد ممنوعیتی برای مصرف گوشت قرمز وجود ندارد ولی توصیه می‌شود که به مقدار کم و در حد نیاز بدن مصرف کنند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.