397

ویارهایی که می‌توانند نشان‌دهنده بیماری باشند

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

همه‌ی ما در این شرایط بوده‌ایم: لحظه‌ای که دلتان لک زده تا یک همبرگر یا میلک شیک یا ظرفی پر از چیپس سیب زمینی بخورید و هیچ چیز جلودارتان نیست. اما تا به حال به این فکر کرده‌اید که در پشت بعضی از این ویارها، چه اتفاقی در انتظارتان است؟

ویارِ آب؛ می‌تواند نشانه‌ی دیابت باشد

تشنگی مفرط یکی از نخستین نشانه‌های دیابت است – اما این مسئله تنها به زمانی که ورزش می‌کنید و دوست دارید آب بنوشید منحصر نمی‌شود، بلکه فراتر از تشنگی مفرط بوده و اغلب مواقع با ادرار زیاد همراه است. اگر دچار دیابت هستید، قند زیادی در خونتان اندوخته می‌شود و کلیه‌هایتان باید بیشتر از حد طبیعی کار کنند تا بتوانند آن میزان قند را تصفیه و جذب نمایند. اما برخی مواقع نمی‌توانند روند کاری مؤثری داشته باشند، و میزان اضافی قند به ادرار منتقل می‌شود. این یعنی بیش-ادراری که منجر به تشنگی مفرط می‌شود.

ویارِ نمک؛ می‌تواند نشانه‌ی بیماری آدیسون باشد

ویاری به نام ویار نمک نداریم چرا که بدن همیشه به آن نیاز دارد. مثلا آمریکایی‌ها در رژیم غذایی‌شان بیشتر از حد معمول نمک می‌ریزند. برای برخی دیگر از افراد، ویار زیاد به نمک می‌تواند نشانه‌ی بیماری آدیسون باشد، که در آن غدد فوق کلیوی (که در بالای کلیه قرار دارند) هورمون‌های کافی تولید نمی‌کنند. و این هورمو‌ن‌ها بسیارمهم‌اند: در واقع آنها شامل کورتیزول – که در واکنش به استرس به بدن کمک می‌کند – و آلدوسترون هستند که باعث تنظیم فشار خون می‌شود.

ویارِ یخ؛ می‌تواند نشانه‌ی کمبود آهن باشد

ویار چیزهایی که ارزش غذایی ندارند مانند یخ، کاغذ، خاک – پدیده‌ای است که به آن هرزه‌خواری می‌گویند. و اگرچه هنوز اطلاعات خوب و مستدلی درباره‌ی این اختلال به دست نیامده اما در برخی تحقیقات مشخص شده که بین این اختلال و کمبود آهن در بدن ارتباط‌هایی وجود دارد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.