634

راههای ورود عفونت انگلی به بدن

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

حدود ۹۰ درصد ما به نوعی با مشکلات مرتبط با انگل‌ها مواجه بوده و هستیم. این موجودات کوچک می‌توانند ما را به بیماری‌های مزمن و حاد مبتلا کنند.

غذا

وجود ۸۰ میلیون بیماری که سالانه آمریکایی‌ها به آن دچار می‌شوند در نیجه غذاهای آلوده است. ورود غذا از سراسر جهان به آمریکا و نیز رشد فرهنگ خوردن غذاهای قومی امکان گسترش انگل را بیش از پیش فراهم کرده است. برخی از منابع معمول انگل عبارتند از: سوشی، ساشیمی یا ماهی سالمون خام، گوشت گاو خام یا پخته نشده، میوه و سبزیجات کشورهایی که انگل در آنجا شایع است یا مکان‌هایی که از فاضلاب انسانی به عنوان کود استفاده می‌شود.

بهداشت نامناسب در خیره و آماده سازی غذا نیز به تکثیر انگل منتهی می‌شود

موضوعی که در رستوران‌ها، درمانگاه‌ها و حتی منازل مسکونی دور از انتظار نیست.

آب

با افزایش مسافرت خارجی بسیاری از افراد می‌دانند که بهتر است از آب محلی خارج از کشورشان استفاده نکنند. آلودگی‌ها از جمله انگل‌های وارد شده از مواد کشاورزی، فضولات حیوانات اهلی و فاضلاب انسانی تهدیدی برای آب‌های جهان حتی آمریکا محسوب می‌شوند. راه حل معمول افزودن کلر به آب است اما در آب کلر زده شده دو انگل شایع به نام‌های ژیاردیا و کریپتوزپوریدیوم زنده می‌مانند. سیستم‌های تصفیه آب می‌توانند اولی را دفع کند اما در مورد دومی که بسیار کوچک است عاجز هستند.

سفر خارجی

با افزایش سفرهای بین المللی عفونت‌های انگلی هم بسیار شایع شده است. انگل ها عمدتاً با بیماری‌های استوایی و کشورهای جهان سوم که شرایط آب و هوایی و زندگی غیر بهداشتی که رشد انگل‌ها را بیشتر می کنند ارتباط دارند. بنابراین سفر کردن به درون یا بیرون از این مناطق به این ارگانیسم‌ها امکان ورود و گسترش می‌دهد.

حیوانات خانگی

بیش از ۲۴۰ بیماری از طریق حیوان به انسان منتقل می‌شود که از این تعداد ۶۵ مورد مربوط به سگ و ۳۹ بیماری از گربه است. انگل‌ها از طریق مدفوع حیوان، موی آنها که محتوی تخم انگل است، کک عفونی یا تماس دهان به دهان منتقل می‌شود.

علاوه بر این ۴ شیوه معمول، انگل‌ها از طریق حشرات، تماس جنسی و حتی استنشاق هوا می‌توانند منتقل شوند. بهترین دفاع در برابر انگل‌ها داشتن سیستم ایمنی سالم است که خود نیازمند داشتن روده سالم و متعادل است.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.