1044

جراحی زیبایی چال گونه چیست؟

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

گاهی میل به زیبایی در افراد آن ها را مجبور می کند دست به کارهایی عجیب و غریب بزنند و اخیرا کاشت چال گونه روی بورس آمده است که در ابتدا کمی دور از ذهن و نامتعارف بود. 

چال گونه چیست

شاید شما نیز توجه کرده باشید برخی افراد هنگام لبخند زدن یا خندیدن، حفره ای کوچک و زیبا روی گونه هایشان بوجود می آید. بسیاری افراد بر این باورند که این حفره کوچک بر زیبایی می افزاید به همین دلیل بعضی ها برای داشتن چال گونه تن به عمل های جراحی و زیبایی متعدد می دهند.

چال طبیعی و مادرزادی صورت به این علت بوجود می آید که هنگام لبخند و خنده، پوست و ماهیچه های گونه جمع شده و به داخل صورت کشیده می شود و همین موضوع حفره هایی کوچک را کنار لب ها متمایل به گونه ها ایجاد می کند.
در برخی نقاط جهان به کاشت چال گونه، «طرح لبخند» یا «گودی لبخند» نیز گفته می شود زیرا هنگام لبخند یا خنده این حفره های کوچک بروز می کنند

عمل جراحی کاشت چال گونه چگونه انجام می شود

معمولا این عمل جراحی زیبایی از داخل انجام می شود و بافت های چربی آن قسمتی که افراد می خواهند گود شود، از داخل دهان بریده می شود یا تنها به کمک بخیه هایی ریز جمع می شود اما این عمل بسیار ظریف است و اگر دقیق انجام نشود ممکن است چاله ای عمیق و طویل در صورت فرد ایجاد شود که زیبایی او را کاهش دهد یا هیچ تفاوتی با قبل رخ ندهد و عمل بی فایده باشد.

علاوه بر این، با انجام عمل جراحی بینی یا ساکشن چربی های صورت واقع در نواحی گونه نیز ممکن است گونه ها برجسته تر شوند و دو حفره کوچک زیر آن ها پدید آید. از طرف دیگر، پروتز گونه نیز ممکن است چال گونه را بوجود بیاورد اما چند مدت یکبار نیاز به ترمیم و بازسازی دارد.

افراد با مشورت با پزشکان جراحی زیبایی می توانند با توجه به آناتومی صورت و درخواست خود یکی از این راه ها را انتخاب کنند. این عمل جراحی نیاز به بیهوشی عمومی ندارد و با بی حسی موضعی قابل انجام است که عملی سرپایی محسوب می شود. گفته می شود که بیشتر جراحی کاشت چال گونه بر روی زنان انجام شده و گاهی نیاز به بیهوشی عمومی دارد.

اگر بخیه هایی که از داخل دهان برای بوجود آمدن چال گونه می زنند با یکدیگر به خوبی پیوند بخورد، این حفره ها تا مدت بسیار طولانی بر صورت افراد می ماند اما در غیر این صورت افراد تنها چندین ماه یا چند سال می توانند از آن لذت ببرند. اگر از طریق ساکشن یا پروتز گونه، این چاله ها بوجود آید، هر چند وقت یکبار نیاز به ترمیم و بازسازی دارد.

آیا کاشت چال گونه پشتوانه علمی پزشکی دارد

جالب این است که در بسیاری موارد چال گونه بر اثر نوعی نقص در عضلات و ماهیچه های صورت بوجود می آید به همین دلیل است که گاهی یک طرف صورت چال دارد و طرف دیگر ندارد. شاید خنده دار باشد که برخی افراد مبلغ گزافی را صرف بوجود آمدن نقصی در صورت به منظور افزایش زیبایی خود می کنند و جالب تر اینکه برخی از پزشکان با انجام این کار موافقت می کنند.

در علم پزشکی بسیاری از پزشکان و محققان اتفاق نظر دارند که عمل جراحی چال گونه غیر علمی است و در هیچ کدام از مباحث علمی جراحی پلاستیک به آن پرداخته نشده است. به بیان دیگر، این میل به زیبایی طلبی بشر امروزی است که هر روز راه جدیدی را برای زیباتر جلوه دادن خود امتحان می کند.

اثرهای جانبی عمل کاشت لبخند گونه چیست

طی مطالعات و تحقیقاتی در آمریکا بر روی افرادی که تحت عمل جراحی چال گونه قرار گرفته بودند، این نتیجه بدست آمد که بر اثر بوجود آمدن چال گونه غیر طبیعی بر صورت، افراد ممکن است نتوانند مثل قبل بخندند یا صحبت کنند؛ به بیانی، حالت صورت خود را ممکن است از دست دهند. علاوه بر این، بر اثر فشار به برخی قسمت های صورت و اطراف لب با خندیدن یا حرف زدن پس از مدتی آن قسمت ها چروک می شود.

گاهی اوقات طی این عمل جراحی، برخی از عصب های گونه و اطراف دهان دچار مشکل می شود و آن نقاط دچار بی حسی موضعی می شوند. از جمله عوارض این عمل می توان به بروز عفونت در دهان، خون ریزی، بی حس شدن قسمتی از صورت، چروک شدن نقاط افراد دهان، ورم و کبودی صورت، آسیب به ماهیچه های دهان و نیاز به عمل جراحی ترمیمی اشاره کرد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.