1223

تشنج کاذب چیست

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

تشنجات طولانی با ساختار غیر معمول دارند باید نگران بود که بیمار شبه تشنج دارد تا تشنج اپی لپتیک.

شبه تشنج (تشنج کاذب) چیست؟

تشنج کاذب مشابه تشنج اپی لپتیک است. بیماران دوره هایی از کاهش هوشیاری و حرکات ناگهانی و انقباضی یا تکانهای تند را تجربه می کنند و همچنین حالتهای احساسی غیر معمول مانند احساس شدید ترس یا دژا وو دارند این دوره ها ۲۰ دقیقه ممکن است، طول بکشد. اما این حالات به اختلالات الکتریکی مغزی مانند کیسهای تشنج اپی لپتیک مربوط نمی شود.

حتی متخصصان آموزش دیده پزشکی اختلافات بین تشنج اپی لپتیک و تشنج کاذب را به سختی تشخیص می دهند. پزشکان اعتقاد دارند. تشنج کاذب از مکانیسم های دفاعی روانی می باشد که بوسیله استرس یا ضربه احساسی شدید تحریک می شود. تشنج موقعی اتفاق می افتد که بیماران سعی می کنند ضربه روحی را فراموش کنند.

رایج است بیماران بعد از اینکه مانیتورینگ شدند و معین شد که تشنج کاذب دارند به یک مرکز اپی لپسی ارجاع داده شوند.  تشخیصهای تشنجات غیر اپی لپتیک در حقیقت بهتر فهمیده شد  با دقت به نوارهای مغزی نگاه کنیم. تشخیص زودرس علایم بیماری شانس بهبودی کامل را بهتر می کند.

چگونه تشنج کاذب درمان می شود.

تشخیص و درمان این بیماری آسان نیست. تشخیص مستلزم این است که بیمار بستری شود و بطور مداوم با EEG و دور بین تحت نظر باشد EEG و نوارهای ویدئو با دقت بوسیله پزشکان دیده می شود. بعد از تشنج از بیمار یا خانواده او توسط استاف U-M سطح هوشیاری، حافظه و احساسی که در موقع تشنج بیمار دارد، پرسیده می شود.

در صورت تشخیص، بیمار دوره ایی از درمان که توسط U-M پشنهاد می شود، دریافت می کنند. این برنامه شامل یک بحث و گفتگو درباره بیماری با بیمار، خاتمه دادن به داروهای ضد تشنج که آرامبخش هستند و مشکل ساز هستند و مشاوره کردن با سایر سرویسها( بیماران زیادی همچنین برای افسردگی یا اضطراب تحت درمان هستند). این درمان به بیماران کمک می کند که استرسهای قبلی و کنونی زندگی خود را حل کنند و در نتیجه بخش مهمی از نشانه های بیماری می تواند از بین برود.

آنچه که پزشکان نیاز دارند در مورد بیمارانی که از تشنج کاذب رنج برند، بدانند، این است که آنها وانمود نمی کنند. تشنجهای واقعی خطرناک هستند و مهم است که بدرستی تشخیص داده شوند بنابراین درمان مناسب باید پیشنهاد شود.

قطعی است بیمارانی که تشخیص شفافی دارند اگر سوالاتی درباره اپی لپسی خود دارند چرا جواب به داروها نمی دهند. باید آنها مشاوره با یک مرکز اپی لپسی داشته باشند بنابر این آنها جواب قطعی و شفاف درباره ماهیت بیماری شان بدست می آورند.

 

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.