1118

مردان بیشتر از زنان به تناسب اندام خود اهمیت می دهند

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

تجزیه و تحلیل در دهه های اخیر نشان می دهد زنان نسبت به اندام خود کمتر نارضایتی نشان می دهند ولی درباره مردان می توان گفت که آنها اخیرا نسبت به وضعیت اندام خود بیشتر اهمیت می دهند

انجمن روانشناسی آمریکا در تحقیقات خود نشان می دهد زنان اضافه وزن و چاقی را بهتر از مردان می پذیرند.

نارضایی از بدن و اندام باعث می شود افراد در هر رده سنی که هستند با اختلالات خوردن،بی اشتهایی عصبی یا پرخوری و… مواجه شوند و برخی از افراد نیز در معرض افسردگی قرار گیرند.

طی دو دهه قبل پژوهش ها نشان می دهد درصد زنانی که همیشه از وزن خود ناراضی بودند در حال افزایش بود اما در دهه های اخیر زنان نسبت به این مسئله کم توجه تر شده و مردان نیز با این معضل رو به رو هستند.

مطالعات نشان می دهد زنان به تازگی کمتر به اندام و رژیم های لاغری اهمیت می دهند و این یافته ها حاکی از آن است که زنان در گذشته بیشتر تحت فشارهای اجتماعی بودند که نیاز اصلی خود را در لاغری تصور می کردند در حالیکه تغییرات مثبتی که در فشارهای اجتماعی در حوزه زنان رخ داده است باعث شده تا آنها به راحتی وزن،اندام و حتی چاقی را بپذیرند.

طی دو دهه گذشته شاهد افزایش و توجه و آگاهی زنان شدیم و همین امر موجب شد تا زنان نسبت به پذیرش وضعیت جسمانی خود پذیرش داشته باشند و بیشتر به جای تفکر لاغری هدف را در موارد اجتماعی دنبال کنند و این در حالیست که مطالعات نشان می دهد مردان امروزه بیشتر به سمت تناسب اندام در حرکت هستند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.