505

افزایش قدرت بینایی با روغن ماهی

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

تحقیقات جدید نشان می‌دهد مصرف روزانه‌ی روغن ماهی باعث کم شدن مشکلات بینایی می‌شود.

تحقیقات جدید نشان می‌دهد مصرف روزانه‌ی روغن ماهی باعث کم شدن مشکلات بینایی می‌شود. اسیدهای چرب حاوی امگا۳ قادرند از بیماری‌های قلبی-عروقی مانند حملات قلبی و سکته‌های مغزی پیشگیری کنند.

یافته‌های جدید حاکی از آن است که این چربی تک-اشباع نشده که بیشتر در ماهی‌های آب سرد مانند ماهی ساردین، سالمون و ماکرل و نیز برخی آجیل‌ها و میوه‌های دانه‌دار یافت می‌شود می‌تواند از بروز سندروم خشکی چشم پیشگیری کند و از آنجا که باعث افزایش حساسیت همسنجی چشم هم می‌شود، معیاری مهم برای عملکرد بینایی در شرایطی مانند نور کم یا مه بوده و می‌تواند از قدرت بینایی شما در هنگام رانندگی در جاده‌های تاریک محافظت کند.

محققان دریافته‌اند که مکمل‌های حاوی امگا ۳ می‌توانند تا ۱۰۵ درصد باعث بهبود خشکی چشم شوند. یکی از متخصصان در این زمینه معتقد است که اشک چشم دارای یک لایه‌ی روغنی است که به حفظ آب در سطح چشم کمک می‌کند و اگر فردی کمبود امگا۳ داشته باشد، از خشکی چشم رنج خواهد برد. از طرفی ماهی‌های آب سرد مانند ماهی سالمون، ماکرل، ماهی هرینگ و ماهی تن بهترین منبع امگا ۳ هستند.

افزودن روغن بذر کتان به غذا هم گزینه‌ی خوبی است. برای تقویت قدرت بینایی خود قبل و بعد از عمل جراحی چشم، می‌توانید از مکمل‌های حاوی روغن بذر کتان استفاده کنید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.