519

با اگزمای پوست نوزادان چه کنیم؟

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

 درماتیت آتوپیک در کودکان یا همان اگزما در میان نوزادان و کودکان شایع است.

خوشبختانه در اکثر کودکان قبل از سنین مدرسه اگزما از بین می‌رود. تعداد کمی از آنها ممکن است در بزرگسالی هم اگزما داشته باشد و بهبودی آنها برای سالها طول بکشد.

کاهش رطوبت بخصوص در فصل زمستان منجر به بروز اگزما در کودکان می‌شود. برخی لباس‌های پشمی، پلی استر، عطرها، صابون بدن و … باعث شعله ور شدن اگزما در کودکان می‌شود. گرما و عرق می‌تواند علامت خارش را در نوزادان بدتر کند.

برخی مواد غذایی مانند شیر گاو، بادام زمینی، تخم مرغ و یا میوه‌هایی خاص اگزما را در کودکان تشدید می‌کند. کودکانی که با شیر مادر تغذیه می‌کند نیز ممکن است از طریق شیر مادر در معرض برخی آلرژن ها قرار گیرند.

مراقبت از پوست کودک اولین گام برای مدیریت اگزما است بخصوص زمانی که این بیماری هنوز در مراحل خفیف است.

مرطوب کننده‌های حاوی سرامید بهترین گزینه برای درمان است که باید توسط پزشک تجویز شود. چمادهایی مانند ژل پترولیوم نیز به حفظ رطوبت طبیعی پوست کمک می‌کند و باید بلافاصله بعد از حمام استفاده شود.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که مصرف مکمل‌های حاوی پروبیوتیک ها در دوران بارداری و اوایل نوزادی می‌تواند از بروز اگزما جلوگیری کند. علاوه براین ترکیب پروبیوتیک ها با روغن ماهی به طور کامل اگزما را در نیمی از کودکان از بین می‌برد.

کرم هیدروکورتیزون به کاهش علائم قرمزی و التهاب کمک می‌کند. در موارد شدیدتر اگزما می‌تواند درمان نور ماوراء بنفش، آنتی بیوتیک در صورت بروز عفونت و آلودگی، را تجویز کرد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.