819

عفونت پوستی مایکوباکتریوم مارینوم

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

تماس مکرر با آب آکواریوم منجر به بروز یک عفونت پوستی باکتریایی در افراد می شود.

این عفونت پوستی مایکوباکتریوم مارینوم نام دارد که عامل اصلی آن وجود آکواریوم در داخل منزل یا محل کار است.

متخصصان پوست در یک مطالعه جدید دریافتند که داشتن آکواریوم در خانه می‌تواند منشاء عفونت‌های پوستی باشد و این عفونت‌ها اغلب با تاخیر تشخیص داده می‌شوند.

تشخیص و درمان دیرهنگام عفونت‌های پوستی مرتبط با آب‌های آلوده در آکواریوم‌های خانگی امری شایع است.

ابتلا به عفونت‌های «مایکوباکتریوم مارینوم» زمانی اتفاق می‌افتد که آب غیرکلرزده ی داخل آکواریوم با زخم‌های پوستی روی بدن برخورد کند.

تشخیص این بیماری عفونی بسیار مشکل است، زیرا ضایعات پوستی معمولا بین دو تا چهارهفته نهفته هستند و علامت خاصی برای تشخیص و درمان وجود ندارد.

این امر باعث می شود که در چرخه درمان اختلال وارد شود و داروهای ضدقارچ و ضدباکتری اثر لازم را نداشته باشند.

در دورانی که بیماری نهفته است، بیمار درارتباط نزدیک با آکواریوم قرار دارد و در برخی موارد اقدام به تمیزکردن آکواریم می کند و عفونت شدت می یابد.
تشخیص و درمان این عفونت برای پزشکان مشکل است، زیرا پیش از آن که زخم‌های پوستی ظاهر شوند، دوره نهفتگی بیماری دو تا چهار هفته طول می‌کشد
مدیر این پروژه تحقیقاتی گفته است زمانی بیماری به بدن وارد می شود که آب آکواریم با پوست افراد تماس پیدا می کند و باکتری های عفونی از طریق زخم باز وارد بدن می شوند.

معمولا افرادی که در محل زندگی خود آکواریم دارند، از وجود این عفونت بی اطلاع هستند و هیچ اطلاعاتی در مورد ارگانیسم های باکتریایی ندارند.

در این مطالعه پنج بیمار ۴۳ تا ۷۲ ساله که در فاصله سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۳ میلادی به عفونت مایکوباکتریوم مارینوم مبتلا شده و تحت درمان قرار گرفته بودند، آزمایش شدند.

در این افراد دوره نهفتگی پیش از آن که زخم‌های پوستی ظاهر شود، از ۱۱ تا ۵۶ روز متفاوت بود.

علاوه بر این، درمان آنتی‌بیوتیکی برای تمام بیماران مورد استفاده قرار گرفت، اما از زمانی که بیماران به پزشک مراجعه کردند تا زمانی که درمان آنان شروع شد، به طور متوسط ۱۶۱ روز طول کشید.

عفونت مایکوباکتریوم مارینوم بیماری کشنده‌ای نیست، اما نوعی عفونت پوستی است که اغلب تشخیص داده نمی‌شود و بیمار را به دردسر می‌اندازد. به همین دلیل ضرورت دارد که پزشکان برای تشخیص زودهنگام عفونت از بیماران خود اطلاعات دقیق‌تری بگیرند.

برخی از علایم این عفونت پوستی عبارتند از

– خارش پوست
– ایجاد برجستگی و لکه های قرمز در پوست
– سوزش چشم
– بزرگ شدن شکم
– بی اشتهایی

اجاره آپارتمان مبله ارزان
1 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.