459

ورزش کردن با این ۵ روش، سلامت ذهنی را بهبود می دهد

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

انکار کردنی نیست که ورزش کردن به طور منظم فواید فراوانی برای بدن دارد و کارشناسان و پزشکان و سازمان های بهداشت هم آن را به عنوان بخش مهمی از زندگی سالم تلقی می کنند.

علاوه بر افزایش استقامت و قدرت، کاهش وزن و کاهش خطرات برای سلامتی، ورزش منظم برای سلامت ذهنی هم عالیست.

افراد بدون بیماری هم از ورزش کردن فواید زیادی نصیبشان می شود. چه به دنبال افزایش خلاقیت باشید یا بخواهید افسردگی را از بین ببرید، ورزش می تواند راهی عالی برای آن باشد.

بهبود خلق و خو

ورزش فورا انرژی و خلق و خو را بهبود می دهد. این حالت درست بعد از فعالیت جسمی به وجود می آید (که به آن سرخوشی ناشی از دویدن هم می گویند). ا پزشکان می گویند ورزش راهی موثر برای بالا بردن روحیه است.

 

بهبود حافظه

از آزمون املا و واژه های مترادف گرفته تا به یادآوردن اسامی، حافظه ی شما بخش عمده ی زندگیتان از مدرسه ابتدایی تا بزرگسالی است و ورزش می تواند به یادآوری بهتر کمک کند.  بین ورزش و بهبود حافظه رابطه مستقیمی وجود دارد.

 

محافظت از عملکرد شناختی در بلند مدت

همانطوری که سن بالا می رود ، انجام فعالیت منظم جسمی می تواند به حفظ تفکر، یادگیری و مهارت قضاوت کمک کند، ورزش کردن راهی برای بهبود حافظه و سلامت مغز در بزرگسالان (مسن) است. امروزه که آلزایمر یک نگرانی بزرگ است و محققان متوجه شده اند که فعالیت فیزیکی می تواند مفید باشد، پس برای شروع کردن هرگز دیر نیست.

 

هوشیار نگه داشتن مغز

وقتی در حال انجام کاری مشکل یا درگیر تصمیم گیری سختی هستید، ورزش کردن می تواند برایتان مفید باشد. تحقیقات زیادی نشان دادند که ورزش عملکرد مغز را فورا بهبود داده و در بلند مدت تاثیرات مثبتی روی آن دارد. برای کمک به تصمیم گیری، برنامه ریزی و یادگیری اطلاعات جدید، ورزش کردن اولویت اول است.

 

خلاقیت

اگر نمی توانید فکرتان را گسترش دهید، بهتر است به دویدن یا یک جلسه تمرین استقامتی مشغول شوید! چندین تحقیق نشان دادند دو ساعت بعد از انجام فعالیت جسمی، تفکرات خلاقی در شخص ایجاد شده است. پس ورزش می تواند برای بروز خلاقیت در شما کافی باشد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.