402

چگونه كودكم را برای ورود فرزند جديد آماده كنم؟

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

ورود کودکی تازه وارد به خانواده برای بسیاری از کودکان، بیشتر موجب تهدید آن‌ها است تا هیجان‌شان.

والدین باید به کودکی که نگران از دست دادن موقعیت خود در خانواده است بگویند که چقدر او را دوست دارند و چقدر برای‌شان اهمیت دارد. شما باید در کلام خود به او بفهمانید: «تو برای من خاص هستی و هیچ کودک دیگری نمی‌تواند جای تو را بگیرد.» بهترین راه این است که نقش کودک‌تان را در خانواده دوباره مستحکم کنید، به خصوص نقش‌های جدید‌ش را به عنوان خواهر یا برادری بزرگ‌تر. زمانی که با او صحبت می‌کنید، کودک تازه وارد را «برادر کوچکت» خطاب کنید نه «فرزند جدید مامان». هر کاری که انجام می‌دهید، سعی کنید اول خودتان را جای کودک‌تان بگذارید و از نگاه او به نوزاد تازه وارد بنگرید.

کلاسی را برای آمادگی فرزند اول‌تان، قبل از ورود فرزند دوم، می‌شناسید

یکی از معلم‌‌ها می‌گوید که این کلاس‌ها می‌تواند معرفی خوبی برای آن‌ها باشند و باعث شود آن‌ها راحت‌تر این موضوع را بپذیرند. در این کلاس‌ها کودکان ۳ تا ۱۰ سال، روش درست در آغوش گرفتن نوزاد و اطلاعاتی را درباره اسباب‌بازی‌های امن و خطرات خفگی آن‌ها می‌آموزد. توصیه می‌شود این کلاس‌ها را تا زمان زایمان ادامه دهید تا موجب فراموشی کودکان نشود.

اگر هنگام زایمان شخص دیگری (یک دوست، فامیل یا پرستار) از فرزند نخست شما مراقبت کند. ضروری است که قبل از آن اطلاعات لازم را به او بدهید. در این صورت او آمادگی تغییر شرایط را پیدا خواهد کرد. به او جزییات مهم را بگویید: «وقتی مامان و بابا به بیمارستان بروند، مادر بزرگ به پیش تو خواهد آمد. این اتفاق ممکن است در شب یا حتی در طول روز رخ دهد. ابتدا بابا پیش تو می‌آید، سپس من با نوزاد خواهیم آمد.»

بسیاری از خانواده‌ها دوست دارند فرزند نخست‌شان، مادر و نوزاد تازه وارد را در بیمارستان ملاقات کند و حتی با هم عکس‌های یادگیری بگیرند. از طرفی دیگر این می‌تواند برای بعضی از کودکان سرگرم‌کننده و هیجان‌انگیز باشد زیرا آن‌ها به ملاقات برادر کوچک‌شان خواهند رفت. اما برای بعضی دیگر، ممکن است دیدن مادر در تخت بیمارستان، تجربه‌ای ترسناک باشد.

کودکان به والدین خود نگاه می‌کنند تا ببینند آن‌ها در موقعیت‌های خاص چه رفتاری از خود نشان می‌دهند. بنابراین اگر شما شخصی آرام هستید، احتمال این که کودک‌تان مانند شما باشد، زیاد است. اگر او سوالات بسیاری پرسید، جوابی کامل به او دهید، اما احتیاجی نیست جزییات را برای او بیان کنید. اگر او فقط نگاه می‌کند و سخن نمی‌گوید، نگران نشوید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.