373

آیا بلند قدها به بیماری قلبی مبتلا نمی شوند؟

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

پژوهشگران انگلیسی در این تحقیق به ارزیابی اطلاعات بالغ بر ۶۵ هزار شخص مبتلا به بیماری شریان‌های کرونری و ۱۲۸ هزار نفر دیگر که به این بیماری دچار نبودند، پرداختند.

بیماری شریان‌های کرونری نوعی از بیماری‌های قلبی به حساب می‌آید که موجب می‌شود پلاک‌هایی در این شریان‌ها که تامین‌کننده خون مورد نیاز قلب هستند، ایجاد شود.

در این بررسی محققان به مطالعه روی ۱۸۰ شاخص ژنتیکی تاثیر گذار بر قد افراد پرداخته تا ارتباط آن‌ها را با بیماری شریان‌های کرونری پیدا کنند و مشخص شد به ازای هر شش سانتی‌متر افزایش در قد فرد خطر ابتلا به بیماری شریان‌های کرونری به طور متوسط ۱۳٫۵ درصد کاهش می‌یابد.

اگرچه فاکتورهای متفاوتی همچون استعمال سیگار بر خطر ابتلای فرد به بیماری شریان‌های کرونری تاثیر می‌گذارد، یافته‌های این مطالعه تاکید می‌کند عوامل بروز این بیماری بسیار پیچیده است.

در این مطالعه همچنین آمده‌ است: وجود تعداد بیشتری از شاخص‌های ژنتیکی افزایش دهنده قد با کاهش خطر ابتلا به بیماری شریان‌های کرونری مرتبط است. افرادی که از بیشترین میزان این شاخص‌های ژنتیکی برخوردارند ۲۶ درصد کمتر در معرض ابتلا به این بیماری هستند.

ارتباط میان قد و خطر ابتلا به بیماری شریان‌های کرونری تنها در مردان مشاهده شده و لازم است برای مشخص شدن این ارتباط در زنان نیز بررسی‌های بیشتری انجام شود.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.