1198

روغن سبزیجات و ارتباط آن با سرطان، بیماری قلبی و زوال عقل

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

اخیرا دانشمندان اعلام کردند که پختن غذا با کره نسبت به پختن آن با روغن‌هایی نظیر روغن سبزیجات، آفتابگردان و سویا به مراتب سالم‌تر است.

اخیرا دانشمندان اعلام کردند که پختن غذا با کره نسبت به پختن آن با روغن‌هایی نظیر روغن سبزیجات، آفتابگردان و سویا به مراتب سالم‌تر بوده و علت آن به خاطر ترکیبات شیمیایی سمی موجود در چنین روغن‌هایی است که اصطلاحا آن را آلدهید می‌نامند.

آلدهیدها با سرطان‌های مختلف و بیماری‌های فرساینده عصب‌ها مانند آلزایمر ارتباط مستقیمی دارند. علاوه بر این مسئله، یک وعده غذایی که با روغن سبزیجات سرخ شده باشد حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ برابر آلدهید بیشتری نسبت به روغن عادی روزانه دارد، اما با وجود غذاهای فراوانی که با این روغن‌ها در رستوران‌ها سرخ می‌شود، چطور می‌توان از خوردن آنها اجتناب کرد؟

پروفسور گروتولد از دانشگاه مونتفورت توصیه می‌کند که باید تا حد امکان از مصرف غذاهای سرخ‌کردنی پرهیز کرد. متأسفانه به نظر می‌آید که اکثر ما عاشق غذاهای سرخ‌کردنی هستیم. بنابراین اگر در خانه غذا درست می‌کنید، روغنی را انتخاب کنید که میزان این ترکیبات سمی در آن خیلی کم باشد. کره، و روغن زیتون، نسبت به گزینه‌های دیگر میزان آلدهید‌شان کمتر است.

در این میان روغن نارگیل یکی از سالم‌ترین گزینه‌هاست. تا حدی که امکانش هست، بهتر است تنها غذاهایی را بخورید که با این روغن سرخ شده باشند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.