638

نوشیدن آب كافی از بروز سنگ کلیه جلوگیری می كند

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

سنگ کلیه ذرات کوچک و سختی هستند که در یک یا هر دو کلیه تشکیل شده و گاهی به داخل حالب ها (لوله های عضلانی باریکی که ادرار را از کلیه ها به مثانه منتقل می کنند) انتقال می یابند.

کلیه از نظر اندازه از یک دانه شن تا حدود یک توپ گلف متغیر بوده و ممکن است منفرد یا متعدد باشد سنگ کلیه معمولاً بزرگسالان بالای ۳۰ سال از هر دو جنس را مبتلا می كند ولی در مردان شایع تر است.

این بیماری در فصل گرما به دلیل افزایش تعرق و کمبود آب بدن بیشتر مشاهده می شود .

بیماری های مادرزادی، پرکاری تیروئید، افزایش اسید اوریک ادرار، بی حرکتی طولانی، عفونت های ادراری اعم از میکروبی و انگلی را از دیگر عوامل بروز سنگ کلیه عنوان میشود و اشباع مواد تشکیل دهنده ادرار در کلیه و مثانه موجب بروز سنگ می شود .

حدود هفتاد درصد سنگ های کلیه، از جنس اگزالات کلسیم است که بیشتر در سنین میانسالی بروز می کند.  نوشیدن آب فراوان و متناسب با نیاز بدن بهترین راه برای پیشگیری از بروز این بیماری است .

برخی تصور می کنند با مصرف مواد غذایی کلسیم دار، مبتلا به سنگ کلیه می شوند و مصرف این ماده غذایی را محدود می کنند كه این تصور بسیار نادرست است و ادامه این رژیم غذایی می تواند صدمات جبران ناپذیری (پوکی استخوان ) به بدن بیمار وارد کند كه بهتر است برای پیشگیری از این بیماری توصیه های پزشکی مورد استفاده قرار گیرد.

احتمال بروز سنگ کلیه در ۵ سال اولیه پس از ابتلا به این بیماری ۵۰ درصد است . در صورت تمایل افراد به روزه داری بهتر است پس از مشورت با پزشک از داروهای پیشگیرانه و آب فراوان استفاده کنند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
1 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.