675

بهترین زمان تخلیه مثانه

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

خیلی مهم است که بگذارید مثانه تان عملکرد طبیعی خودش را داشته باشد.شما زمانی باید به دستشویی بروید که مثانه تان به شما علامت داده باشد.

● هم کودکان، هم تازه مادرها

در مجموع باید بدانید فقط وقتی باید به دستشویی بروید که کاملا نیاز به آن را حس می کنید. دکتر فارل می گوید که این موضوع و این قانون در مورد زنان تازه مادر شده و کودکان هم صادق است.  «والدین معمولا به کودکانی که تازه مشغول فراگیری تنها به دستشویی رفتن هستند می گویند که قبل از آنکه احساس ضرورت کنند به دستشویی بروند، اما این کار اشتباه است

زیرا باعث می شود کودکان بارها بی دلیل به دستشویی بروند و حتی گاه مثانه آنها حالت معمول عملکرد خود را از دست بدهد، در مورد زنان تازه مادر شده باید گفت که آنها هم تنها وقتی مثانه شان پر است باید برای ادرار کردن اقدام کنند، اینگونه آنها عضلات مثانه و عضلات کف لگن خود را تمرین می دهند و کنترل مناسبی روی این عضلات پیدا می کنند.»

● خودتان را زجر ندهید

«اینکه گفته می شود زنان تنها پس از آنکه مثانه شان پر شد باید به دستشویی بروند، اصلا به این معنا نیست که باید صبر کنند تا مثانه شان حتی بیشتر از حدمعمول پر شود، در واقع این رفتار به مثانه ضرر می رساند،

اینکه حتی بعد از علامت دادن مثانه ادرار را تخلیه نکنیم و همه چیز را به لحظه آخر واگذار کنیم باعث می شود مثانه خاصیت اتساع و قدرت عضلانی و توان انقباضی مناسب خود را از دست بدهد، درچنین وضعیتی احتمال ابتلای مثانه به عفونت و احتمال بروز عفونت های دستگاه تناسلی هم بالا می رود، ا گر این رفتار ادامه پیدا کند ممکن است فرد دچار بی اختیاری ادراری شود یا اینکه تخلیه مثانه او به طور کامل به زمان بسیار بیشتری از حد معمول نیاز داشته باشد.»

● این موقع حتما به دستشویی بروید

«زنان حتما بعد از نزدیکی با همسران خود باید ادرار کنند زیرا این کار احتمال ابتلا به عفونت های دستگاه تناسلی را کاهش می دهد.

اینجا دیگر بحث پر شدن مثانه نیست، مسئله این است که ادرار کردن پس از ارتباط زناشویی باعث می شود مثانه خالی شود و تمام باکتری هایی که در مجرای ادراری و اورترای این زنان جمع شده است شسته شود و درنتیجه احتمال بالا رفتن آنها از دستگاه تناسلی و بروز عفونت تناسلی در زنان کاهش یابد.»

● ورزش های نجاتبخش

یکی از نگرانی های معمول انسان ها این است که در ساعات پیش رو نتوانند دستشویی مناسبی پیدا کنند، چنین تفکری می تواند باعث مراجعه مکرر و بی دلیل به دستشویی در زمانی که مثانه هنوز پر نشده شود. درچنین وضعیتی احتمال ابتلا به بی اختیاری ادراری و دفع قطره ای ادرار هم افزایش می یابد.

در زنان، بیشترین موارد بی اختیاری ادراری، ناشی از روند طبیعی پیر شدن و ایجاد مشکل در عملکرد اعضای مختلف دستگاه دفع ادرار است، اما در زنان باردار و تازه مادر شده هم موارد زیادی از بی اختیاری نسبی تا کامل ادراری دیده می شود. پزشکان متخصص زنان و اورولوژی معتقدند که برای زنان مسن مبتلا به بی اختیاری، بهترین عمل تمرین دادن عضلات کف لگن و انجام ورزش های خاص برای افزایش کنترل روی عملکرد مثانه است.

درمورد زنان در بارداری و زنان تازه مادر شده هم این ورزش ها به همراه زمان، می تواند مشکل را حل کند.

«متاسفانه بسیاری از زنان بدون داشتن اطلاع کافی از این ورزش ها به انجام آنها اقدام می کنند که این می تواند مشکل آنها را بیشتر کند، بهترین کار این است که به یک فیزیوتراپ تعلیم دیده در این زمینه مراجعه کنید و تمرینات ورزشی را به طور صحیح از او یاد بگیرید و پس از انجام تمرینات زیرنظر او و مشخص شدن انجام صحیح، آنها را به تنهایی انجام دهید.»

● ۳توصیه برای تمام سنین

اما برای داشتن مثانه سالم چه باید کرد؟ حتی جوانان هم بدانند که اگر می خواهند در آینده مثانه سالمی داشته باشند باید نکاتی را درنظر بگیرند؛ این نکات عبارتند از:

۱ هرروز حدود ۵/۱ تا ۲ لیتر آب بنوشید.

۲ مصرف نوشیدنی های حاوی کافئین را کاهش دهید (مثل چای، قهوه، شکلات داغ و نوشیدنی های انرژی زا)

۳ ورزش های مخصوص عضلات کف لگن را به طرز صحیح یاد بگیرید و آنها را گاه به گاه انجام دهید؛ حتی اگر دچار مشکل نیستید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.