306

خطر زایمان زودرس، راه هایی برای کاهش

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

فاصله مناسب بین دو بارداری، داشتن وزن متناسب و خوردن مواد مغذی توصیه شده در دوره بارداری.

اگر خانم‌ها به ۳ عامل مهم توجه کنند، ممکن است جلوی یک چهارم زایمان‌های زودرس گرفته شود.

این ۳ عامل عبارتند از: فاصله مناسب بین دو بارداری، داشتن وزن متناسب و خوردن مواد مغذی توصیه شده در دوره بارداری.

نوزادانی که قبل از هفته سی و هفتم بارداری به دنیا می‌آیند، زودرس محسوب شده و در خطر مشکلات تنفسی، قلبی، دستگاه گوارش و رشدی قرار می‌گیرند. میزان تولد نوزادان زودرس در آمریکا ۱۱٫۴ درصد است، بیش از ۲ برابر چندین کشور پیشرفته دیگر.

در همین زمینه، تیمی از محققان بیمارستان کودکان سینسیناتی در آمریکا آمار مربوط به حدود ۴۰۰ هزار تولد بین سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۱ را بررسی کردند و متوجه شدند، بیش از ۹۰ درصد زنانی که کودکانشان پیش از موعد مقرر به دنیا آمده بود، یکی از عوامل سه گانه خطر را داشتند. تنها در ۶ درصد موارد مادر با وجود داشتن وزن سالم، وجود فاصله مناسب بین دو بارداری و گرفتن مواد مغذی، نه بیش‌تر و نه کمتر از میزان توصیه شده، باز هم نوزاد زودرس داشت.

زنانی که فاصله بین بارداری آن‌ها کمتر از یک سال بود یا در دوره بارداری وزنشان خیلی کم اضافه شده بود، بیش از همه نوزاد زودرس به دنیا آورده بودند.

توصیه می‌شود زنانی که زیادی لاغر هستند، در دوره بارداری بین ۱۲٫۵ تا ۱۸ کیلو وزن زیاد کنند؛ کسانی که وزن متعادل دارند، بین ۱۱ تا ۱۵٫۸ کیلوگرم وزن زیاد کنند و زنان با اضافه وزن هم در دوره بارداری بین ۷ تا ۱۱ کیلوگرم چاق‌تر شوند. وزن خانم‌های چاق هم باید فقط بین ۵ تا ۹ کیلو زیاد شود.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.