474

پیشگیری از عفونت کلیه و مثانه در کودکان

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

اگر برگشت ادرار خفیف در کودکان تشخیص داده شود با تجویز آنتی بیوتیک می‌توان از پیشرفت بیماری و عفونت کلیه و مثانه پیشگیری کرد اما در صورت پیشرفت نیاز به جراحی دارد.

با اشاره به اینکه عفونت ادراری یک بیماری شایع در میان کودکان است که به علت وارد شدن میکروب به مجاری ادرار ایجاد می‌شود، جنسیت در این بیماری مهم است به طوری که عفونت ادراری در یک سالگی در پسران و بعد از آن در میان دختران شایع‌تر است.

در سنین نوزادی و زیر یک ماه، بیماری با علائمی به صورت تب یا کم شدن حرارت بدن، بی‌حالی، بی‌اشتهایی، تحریک‌پذیری، شلی، اسهال، کم شدن حجم ادرار، زردی و از بین رفتن واکنش‌های نوزادی خودش را نشان می‌دهد.

در سنین بالاتر این مشکل با نشانه‌هایی مانند تب، بوی بد ادرار، سوزش، تکرر و بی‌اختیاری ادرار، ایجاد شب‌ادراری، درد پهلوها و درد در ناحیه زیر شکم، قطع و وصل شدن جریان ادرار و بی‌قراری حین ادرار کردن است.

اگر برگشت ادرار خفیف تشخیص داده شود با تجویز آنتی بیوتیک می توان از پیشرفت بیماری و عفونت کلیه و مثانه پیشگیری کرد اما در صورت پیشرفت نیاز به جراحی دارد .

با اشاره به اینکه در حال حاضر از روش های نوین جراحی آندوسکوپی و لاپاروسکوپی برای درمان برگشت ادرار در کودکان استفاده می شود،متاسفانه ژل دیفلاکس که در درمان آندوسکوپی استفاده می شود تحت پوشش بیمه نیست و قیمت آن در حدود ۱٫۵ تا ۲ میلیون تومان است که در بیمارستان‌های دولتی استفاده نمی‌شود و تهیه این ژل برای بیماران مشکل است.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.