852
دکتر سلام

۴ ویتامین و مواد معدنی ضروری در موز

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

منگنز یکی از مواد معدنی  است. معمولا  به گفته موسسه لینوس پائولینگ در دانشگاه ایالتی اورگان، موز یکی از بهترین منابع  منگنز می باشد.منگنز به  بهبود زخم وسوخت و ساز بدن کمک میکند، بنابراین بعنوان میان وعده بعد از ورزش ایده آل است. 

دارای ویتامین های انبوه سرشار از مواد مغذی  سالم است که ما را قوی میکند.موز حاوی مواد سالم است. شامل ویتامین B6، منگنز، ویتامین C و مس،  فیبر و پتاسیم است.برخی از تحقیقات این مؤسسه همچنین نشان می دهد که افرادی که به طور منظم  مواد غذایی حاوی منگنز میخورند   دچار سکته مغزی، حمله قلبی، پوکی استخوان، و بیماری های دیگر نمی شوندموز همچنین سرشار از ویتامین B6، یک عنصر حیاتی در رژیم غذایی سالم می باشد.

موسسه ملی بهداشت (NIH) نشان می دهد که بزرگسالان   روزانه باید یک و نیم میلی گرم B6 را هر روز   در برنامه غذایی خود داشته باشند. خوردن روزانه  یک موز  می تواند از مبتلا شدن به سرطان پیشگیری کند . برای زنان، B6  علائم سندرم قبل از قاعدگی را کاهش دهد. همچنین ویارصبحگاهی در دوران بارداری را کاهش می دهد.

ویتامین ها ی  خانواده B برای گیاهخواران  خواص سبزیجات-خواص میوه ها سبزیجات و سلامت – خوبی استمس در رژیم غذایی  روزانه توصیه می شود.

موز یکی از غذاهایی است که منع خوبی از مس است.پرتقال و دیگر مرکبات مقدار زیادی  ویتامین C دارند، اما موز این ویتامینش بیشتر از پرتقال است.  حدود ۱۵ درصد از نیاز روزانه را تامین میکند،ویتامین C افزایش ایمنی نسبت به سرما خوردگی را افزایش داده ،  التهاب  را از بین می برد و پیری  پوست  را به تاخیر می اندازد. .

تحقیقات جدید از دانشگاه کانزاس  نشان می دهد که ویتامین C حتی می تواند سلولهای سرطانی را از بین ببردموز خستگی را از بین می برد. میتوانید به سالاد اضافه کنید یا در شکلات بغلطانید و بعنوان دسر بخورید همچنین در صبحانه روی نان تست یا پنکیک بزنید و اگر گیاهخوار هستید  بهترین خوردنی برای این افراد است .

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.