485

جراحی زیبایی لب

|
0 دیدگاه

لب‌ها یکی از اجزای اصلی صورت هستند که نقش زیادی در زیبایی چهره ایفا می‌کنند .هم‌اکنون عده زیادی از دختران جوان و خانم‌ها برای بزرگ کردن لب‌ها به کلینیک‌های زیبایی مراجعه می‌کنند.

بسیاری از آنها لب‌های درشت و پری دارند، اما باز هم تمایل دارند که لب‌های خود را برجسته‌تر و بزرگ‌تر کنند. تزریق ژل‌های غیراستاندارد، لب‌ها را از فرم و شکل اصلی خارج می کند.. لب‌ها در قسمت مرکزی صورت قرار گرفته‌اند و یک خنده زیبا در چهره فرد بسیار تاثیرگذار است.

کاندید مناسب برای زیباسازی لب ها

این افراد عمدتا به دو گروه تقسیم می‌شوند. دسته اول؛ خانم‌های جوانی هستند که به‌طور ژنتیکی لب‌های کوچکی دارند و اغلب برای بزرگ کردن و برجسته‌سازی لب‌ها مراجعه می‌کنند. دسته دوم؛ افراد مسنی هستند که به دلیل گذر زمان دچار خطوط ریز اطراف لب‌ها، باریکی و تحلیل بافت چربی و عضلانی لب‌ها و یا خط خنده عمیق دو طرف دهان گردیده‌اند. در هر دو گروه اقدام زیباسازی لب‌ها مناسب می‌باشد.قبل از هر گونه عمل زیبایی لازم است انالیز انتروپومتریک لبها از نظر زیباشناختی انجام شود.

بهترین راه‌حل برای پر کردن لب‌های باریک و کوچک

امروزه استفاده از چربی برای پر کردن بسیاری از قسمت‌های صورت و حتی بدن جایگاه ویژه‌ای به دست آورده است. و با توجه به اینکه از چربی بدن خود فرد تهیه می‌شود و عوارض بسیار ناچیزی دارد ولی توجه به این نکته بسیار مهم است که چون لب یکی از اجزای بسیار متحرک صورت است ماندگاری چربی در آن بسیار ناچیز بوده و گاهی تمام چربی تزریق شده در لب‌ها جذب می‌شود. بنابراین بهترین پرکننده برای لب‌ها انواع ژل‌های از جنس هیالورونیک می‌باشند که ماندگاری بین شش ماه تا یک سال داشته و در لمس نیز بسیار طبیعی بوده و شبیه بافت طبیعی لب‌ها احساس می‌شوند. استفاده از ژل‌های سنتتیک با ماندگاری طولانی و غیرقابل جذب در لب به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود، چون این ژل‌ها بعد از مدتی تکه تکه شده و گاهی زیر پوست لب کاملا لمس می‌شوند و احساس بدی برای بیمار ایجاد می‌کنند و گاهی نیز از لب خارج شده و حتی به سمت خارج یا پایین نزول کرده و شکل و نمای غیرطبیعی ایجاد می‌کنند.

استفاده از پروتز لب

پروتز لب وسیله‌ای است که با ماندگاری دائمی از یک برش بسیار کوچک در داخل لب گذاشته می‌شود و شکل و فرم زیبایی به لب‌ها می‌دهد و با توجه به ماندگاری طولانی اثر آن از نظر قیمت بسیار برای بیماران مقرون به صرفه‌تر است. سلیقه بیمار در بزرگ شدن لب بایستی مد نظر قرار گیرد.می توان ابتدا با تزریق ژل لبها را برجسته کردو بعد از آن در صورت صلاحدید بیمار و پزشک، می‌توان در مرحله دوم از پروتز لب دائمی استفاده کرد.

استفاده از نخ‌های پرکننده نیز با ماندگاری طولانی‌تر نسبت به ژل‌هاجایگاه ویژه‌ای در برجسته‌سازی لب‌ها دارند.
توجه به این نکته بسیار مهم است که برجسته‌سازی و بزرگ کردن لب‌ها در حجمی انجام ‌شود که نمای غیرطبیعی و زشتی پیدا نکند. فرم اولیه لب‌های بیمار، روش تزریق ژل را تعیین می‌کند. اینکه در چه لبی تزریق چگونه انجام شود به سلیقه بیمار و پزشک بستگی دارد. پزشک باید بداند که چگونه تزریق ژل را به منظور برجسته‌سازی دو طرف لب، گوشه لب‌ها، افزایش برجستگی به تنهایی و یا همراه با افزایش عرض لب انجام دهد تا نتیجه مطلوبی حاصل شود

0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.