560

از یائسگی در مردان چه می‌دانید؟

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

نان، تنها کسانی نیستند که از تغییرات هورمونی رنج می‌برند. گزارشات نشان می‌دهند که مردان نیز برخی از علایم یائسگی که در زنان رخ می‌دهد را تجربه می‌کنند که معمولا با دریافت هورمون تستوسترون برطرف می‌شود.

به نقل از سلامتیسم، زنان، تنها کسانی نیستند که از تغییرات هورمونی رنج می‌برند. گزارشات نشان می‌دهند که مردان نیز برخی از علایم یائسگی که در زنان رخ می‌دهد را تجربه می‌کنند که معمولا با دریافت هورمون تستوسترون برطرف می‌شود.از آنجایی که دوره معینی مانند یائسگی در زنان، در مردان وجود ندارد، به این حالت کاهش تستوسترون می‌گویند. درواقع مردانی که ناگهان با کاهش سطح تستوسترون روبه‌رو می‌شوند، وارد دوران یائسگی خود شده‌اند.

شرایطی مثل خستگی، ضعف، افسردگی و مشکلات جنسی از علائم دوران یائسگی در مردان هستند. برخلاف یائسگی زنانه که تولید هورمون، به طور کامل متوقف می‌شود، در مردان، تولید تستوسترون کاهش می‌یابد اما روندی کند دارد. برای تشخیص یائسگی در مردان، کافیست معاینه فیزیکی انجام شود، علایم بررسی شوند، بیماری‌هایی که ممکن است باعث کاهش تستوسترون شوند، بررسی شوند و یک آزمایش خون گرفته شود تا سطح تستوسترون مشخص شود.

اگر سطح هورمون پایین بود، با دریافت تستوسترون، علایم یائسگی برطرف می‌شوند اما درست همانند هورمون‌درمانی در زنان، دریافت هورمون در مردان نیز اثرات جانبی مخصوص به خودش را دارد. برای مثال احتمال بدتر شدن سرطان پروستات وجود دارد. در این صورت باید در رژیم غذایی، برنامه ورزشی و داروهای خود تغییر ایجاد کنید.

 

اجاره آپارتمان مبله ارزان
1 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.