429

حفظ تندرستی اسپرم‌ها با مصرف ویتامین

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

یافته های تازه نشان می دهند، پیروی کردن از رژیم غذایی سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی نقش بسیار زیادی در افزایش کیفیت دی ان ای اسپرم مردان کهنسال می گذارد.   در یک مطالعه که بر روی ۸۰ مرد سالم ۲۲ تا ۸۰ ساله انجام گرفت، محققان دریافتند، افرادی که بیش از ۴۴ سال سن دارند و ویتامین‌های «ث» و «ای» و مواد معدنی مانند روی و اسید فولیک مصرف می کنند، ۲۰ درصد کمتر از افرادی که چنین نمی کنند دی ان ای اسپرم های شان صدمه می بیند.

با این وجود، مصرف بیش از اندازه ویتامین ها و مواد معدنی توسط مردان جوان، به معنای افزایش کیفیت دی ان ای اسپرم های آنها نیست.دکتر اندی وایروبک، یکی از مدیران آزمایشگاه دانشگاه برکلی و سرپرست این مطالعه گفت:” یافته های ما نشان می دهد، دی ان ای اسپرم های مردانی که بیش از ۴۴ سال سن دارند و رژیم غذایی شان حاوی مقادیر کافی ویتامین و مواد معدنی نیست، بسیار بیشتر از دی ان ای اسپرم های مردان جوان آسیب می بینند.

او افزود: به عبارت دیگر، دی ان ای اسپرم های مردان سالمند در معرض صدمه دیدن قرار دارند. اما آنها می توانند با مصرف ویتامین ها و مواد معدنی از آسیب دیدن دی ان ای اسپرم های شان جلوگیری کنند.”یافته های محققان اهمیت زیادی دارند، چون تعداد زیادی از مردانی که صاحب فرزند هستند و بیش از ۳۵ سال دارند در معرض خطر قرار می گیرند.

پژوهشگران در گذشته دریافته بودند، دی ان ای اسپرم های تعداد زیادی از مردانی که بیش از ۴۰ سال دارند، آسیب دیده است. به گفته متخصصان، این یافته، علت بچه دار نشدن مردان سالمند را نشان می دهد. اما، برای تعیین تاثیر مصرف ویتامین ها و مواد معدنی در حفاظت از دی ان ای اسپرم مردان مسن تر و بهبود باروری آنها به تحقیقات بیشتری نیاز است.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.