551

پروتئینی برای ترمیم سلول‌های آسیب‌دیده عضله قلب

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

در زمان حمله قلبی سلول‌های عضله قلب به دلیل فقدان جریان خون از بین می‌روند اما متخصصان دانشگاه استنفورد پروتئینی را شناسایی کرده‌اند که این آسیب‌دیدگی را ترمیم می‌کند.

به گفته متخصصان علوم پزشکی دانشگاه استنفورد، پروتئین شناسایی شده را می‌توان از طریق پدهای دیسک‌شکل (patch)‌ برای کمک به ترمیم آسیب‌دیدگی سلول‌های عضله قلب مورد استفاه قرار داد.

دکتر «پیلار روئیز – لوزانو»، نویسنده ارشد این مطالعه گفت: این یافته می‌تواند فضای جدیدی را برای درمان حمله قلبی فراهم سازد. در حال حاضر شیوه موثری به منظور ترمیم عضله قلب پس از حمله قلبی وجود ندارد.

در این بررسی مشخص شد پروتئین Fstl1 نقش کلیدی در احیای سلول‌های مرده ماهیچه قلب در خوک‌ها و موش‌ها دارد. همچنین قرار است آزمایش بالینی در این زمینه از اوایل سال ۲۰۱۷ آغاز شود.این پروتئین بر اساس نتایج به دست آمده از مطالعات پیشین روی ماهی زبرا شناسایی شد و نشان داد که «اپی‌کاردیوم» لایه داخلی «پریکارد» که قلب را می‌پوشاند، نقش کلیدی در فرآیند درمان بیمار پس از حمله قلبی بازی می‌کند.

این متخصصان مشاهده کردند در نمونه‌های حیوانی، Fstl1 یا همان پروتئینی که توسط اپی‌کاردیوم ترشح می‌شود به رشد سلول‌های ماهیچه قلبی کمک می‌کند.

به گفته متخصصان دانشگاه استنفورد، بررسی‌های اولیه نشان داد که سلول‌های عضله قلب حیواناتِ تحت آزمایش دو تا چهار هفته پس از دریافت این پدها، مجدد رشد می‌کنند و عملکرد قلب به حالت نخست باز می‌گردد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.