340

بیماری سنگ کلیه بدترین درد دنیا

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

بیماری سنگ کلیه از آن گروه بیماری‌هایی‌است كه ردپای آن در تاریخ هم هست و از قرن‌ها پیش مردم را درگیر خود ساخته است .

با پیشرفت علم پزشکی و استفاده از راه‌های درمانی پیشرفته، سنگ کلیه دیگر بیماری پیچیده‌ای محسوب نمی‌شود.

با این حال به گفته پزشکان و بیماران درد سنگ کلیه یکی از بدترین دردهایی است که انسان تا به حال تجربه کرده است. این بیماری در ایران شیوع بالایی دارد، به طوری كه یك نفر از هر ۱۵ نفر در خطر ابتلا به سنگ کلیه قرار دارد، پس بهتر است اطلاعات خود را در مورد این بیماری شایع بالا ببرید.

برای آنكه این درد وحشتناك را نگیرید

انسان همیشه از درد فراری بوده و اصلا پزشكی برای همین فرار و دور ماندن از دردها شكل گرفت و بعدها سلامت و تندرستی و طول عمر و فرار از مرگ به آن اضافه شد.

در میان دردهای انسانی، می‌گویند درد زایمان، درد سنگ كلیه و درد دندان سخت‌ترین دردها هستند. با چنین معیاری مشخص است كه درد سنگ كلیه تا چه حد وحشتناك است.

اگر خودتان سنگ كلیه داشته‌اید یا یكی از نزدیكانتان را در حال درد كشیدن دیده‌اید قطعا می‌دانید كه بهترین راه برای فرار از چنین دردی، پیشگیری است.

اگر می‌خواهید بدترین درد دنیا را تجربه نکنید

درد سنگ کلیه یکی از بدترین دردهای دنیاست به‌خصوص زمانی که سنگ از نیم سانتی‌متر بزرگ‌تر و درحال حرکت از کلیه به حالب (لوله‌های عضلانی باریکی که ادرار را از کلیه‌ها به مثانه منتقل می‌کنند) باشد تا در نهایت دفع شود.

در برخی از نقاط دنیا سنگ کلیه بسیار شایع است بنابراین ژنتیک مقدار کمی در ایجاد سنگ نقش دارد، اما شایع‌ترین علت ایجاد سنگ کلیه کم نوشیدن مایعات است.

درواقع علت اصلی اینکه پزشکان همواره تاکید می‌کنند افراد آب فراوان بنوشند، برخورداری از کلیه‌های سالم است. یکی دیگر از علل ایجاد سنگ کلیه نگه داشتن ادرار است.

ثابت شده در بیشتر موارد اولین رسوب سنگ زمانی اتفاق می‌افتد که فرد خوابیده است و حرکتی ندارد و در طول شبانه‌روز به اندازه کافی مایعات نمی‌نوشد.

اگر افراد عادت کنند قبل از خواب ادرار کنند و یک لیوان مایعات بنوشند و بخوابند و حدودا ۳ تا ۴ ساعت بعد، از خواب‌ بیدار شوند و مجددا ادرار کنند و یک لیوان آب بنوشند و بخوابند بعید است دچار سنگ کلیه و مجاری ادراری شوند.

البته ۵درصد از موارد سنگ کلیه در کودکانی اتفاق می‌افتد که مشکلات متابولیکی دارند و ۱۵درصد دیگر هم در افرادی اتفاق می‌افتد که در ادرارشان ماده مورد نیاز برای جلوگیری از رسوب را ندارند.

پرکاری غده پاراتیروئید نیز ممکن است باعث ایجاد مکرر سنگ‌های ادراری، زخم اثنی‌عشر و درد و پوکی استخوان شود. یکی از وظایف غده پاراتیروئید جذب کلسیم است.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.