1050

جراحی سیاتیک

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

دردی که به پا انتشار دارد، که از آن بعنوان رادیکولوپاتی یا سیاتیک نیز یاد می شود (درد سیاتیک)، بطور کلی ناشی از فشار بر روی اعصاب چه در داخل کانال و چه هنگام خروج از آن(ریشه اعصاب نخاعی) ، می باشد.

که این فشار ناشی از دیسک پاره شده، دیسک بیرون زده ، ناشی از ضخیم شدگی لیگامان ها که بعنوان تنگی کانال شناخته می شود و یا ناشی از خارهای استخوانی(استئوفیت ها) می باشد. وقتیکه تنه ی استخوانی یک مهره کمر، بر روی مهره ی زیرین خود دچار لغزش وسرخوردگی می شود، (حالتی که به آن اسپوندیلولیستزیس می گویند) ، می تواند بر روی ریشه ی عصبی که در آن ناحیه از کانال نخاعی خارج می شود، فشار وارد نماید. در این سایت ما در ادامه به درمان درد سیاتیک و علائم آن می پردازیم.

در صورت وجود هر یک از علایم فوق مراجعه به کلینیک تخصصی کمر مرکز جامع توانبخشی امید، جهت معاینات بیشتر و اقدامات تشخیصی مورد نیاز از قبیل نوار عصب و عضله، جهت تشخیص و درمان به موقع، ضروری به نظر می رسد.

تزریق داخل کانال (اپیدورال) ترانس فورامینال کمر

این نوع تزریق(آزادسازی سیاتیک) یکی از درمان های موثر جهت رفع درد و التهاب در بسیاری از کمردرد های پایین کمر و انتشار آن به پا (دردهای رادیکولار) می باشد.

این روش از ۱۹۵۲ بصورت رسمی متداول شده است، و یکی از درمان های درد در مسیر عصب سیاتیک  ودرد های تحتانی کمر می باشد.

هدف از این گونه تزریقات داخل کانال ، رفع التهاب در محل خروج عصب سیاتیک از نخاع  و کاهش  فشار ناشی از آن بر روی اعصاب نخاعی و در نتیجه بهبودی درد و بلوک مسیر درد می باشد. بطور علمی اثرات ضد التهابی تزریق استروئید اپیدورال به اثبات رسیده است.طبق مطالعات انجام گرفته در مرکز جامع توانبخشی امید در سال ۱۳۹۳، در بیماران دچار سندرم سیاتیک مراجعه کننده به کلینیک تخصصی کمردرد امید  در بازه ی یک ساله، درد  در حدود ۷۵درصد بیماران پس از استفاده از این نوع تزریقات بهبود یافته است.

پس از آنکه درد بیماران مراجعه کننده به مرکز، طبق درمان های پلکانی، بهبودی نیابد،  طبق نظر متخصصین مرکز بیماران در صورت وجود  اندیکاسیون این مداخله، به اتاق عمل برده می شوند. پس از اقدامات اولیه جراحی، زیر هدایت زنده و تصاویر همزمان فلوروسکوپی از ستون فقرات بیمار، سوزن ظریف از طریق فضای بین ستون فقرات به فضای اپیدورال، وارد می شود. ابتدا با استفاده از مواد کنتراست زا و تصاویر همزمان فلوروسکوپ از محل دقیق تزریق اطمینان حاصل می شود، سپس استرویید به داخل کانال در منطقه ملتهب تزریق می شود. و بیمار دو ساعت پس از اتمام مداخله می تواند مرکز جراحی را ترک نماید.

این مداخله در زمان درد شدید بیماران سبب رفع درد و التهاب می شود و بیمار را قادر می سازد با ادامه اقدامات بازتوانی و فیزیوتراپی، درد کمر خود را درمان قطعی نماید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
1 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.