310

افراد كمتری به فكر فروش كلیه در كشور هستند

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

خرید، فروش و اهدای كلیه در چند ساله اخیر در كشور افزایش قابل توجهی پیدا كرده است به طوری كه برخی از افراد برای مشكلات اقتصادی كلیه خود را می‌فروشند و برخی افراد نیز برای حس انسان دوستی این كار را انجام می‌دهند.

در حال حاضر در كشور فرهنگ اهداء كلیه رو به افزایش است و اكثر خانواده‌ها بعد از اتفاقاتی از جمله مرگ مغزی، اعضاء بدن عزیزانشان را اهداء می‌كنند و با این كار پسنیده چند انسان دیگر به زندگی بر می‌گردند؛ البته در این بین هم افرادی سود جو هستند كه بازار سیاه كلیه راه انداخته و از این راه به خانواده‌ها جفا می‌كنند.

كلیه از اعضاء مهم بدن است كه هر كدام از آنها حدود ۱۵۰ گرم وزن دارند و در طرفین ستون مهره‌های پشتی قرار گرفته‌‌اند.

كلیه‌ها چندین كار فیزیولوژی با ارزش را انجام می‌دهند از جمله اینكه روزانه دو هزار لیتر خون از سیستم فیلتراسیون كلیه‌ها عبور می‌كند كه از این مقدار در ۲۴ ساعت، ۱۸۰ لیتر فیلتره می‌شود.‌

كلیه‌ها در هورمون سازی بدن مشاركت و در كار خون‌سازی بدن نقش مهمی ایفا می‌كنند؛ ضمن اینكه كلیه‌ها محل دفع سموم و مواد زائد بدن و میكروب‌ها و مواد شیمیایی و مقدار اضافی آنتی بیوتیك‌ها هستند.

تاریخچه پیوند كلیه در ایران

نخستین پیوند كلیه در جهان در سال ۱۹۵۳ انجام شد و در ایران نخستین پیوند كلیه در سال ۱۳۴۷ در شیراز انجام گرفت و به طور كلی تا قبل از انقلاب اسلامى تنها ۶۰ تا ۸۰ مورد پیوند كلیه در كشور انجام گرفته بود.

سالانه حدود ۱۶۰۰ تا ۱۸۰۰پیوند كلیه در ایران انجام مى‌شود و تاكنون بیش از ۱۸ هزار پیوند كلیه در ایران انجام شده است.

 افراد زیادی نیازمند پیوند

 بروز بیماری كلیوی دلایل مختلفی از جمله مصرف داروهای خودسرانه و اهمیت ندادن به بیماری‌های عفونی دارد و نیاز است افراد در نگهداری كلیه‌های خود دقت بیشتری كنند.

در حال حاضر افراد زیادی در كشور وجود دارند كه نیازمند به پیوند كلیه هستند اما متأسفانه به علل مختلف از جمله هزینه‌های بالای پیوند كلیه و پوشش ضعیف بیمه‌ها هیچ وقت موفق به عمل پیوند نمی‌شوند.

 هر نوع كلیه با گروه خونی متفاوت برای فروش موجود است

با وجود اینكه بیماران زیادی در كشور وجود دارند كه نیازمند به پیوند كلیه هستند اما متأسفانه قیمت‌های كاذب در این زمینه مشكلات زیادی را برای بیماران به وجود آورده است به طوری كه این روزها بازار فروش كاذب كلیه به جایی رسیده است كه دلالان قیمت‌های گزافی را به بیماران پیشنهاد می‌دهند.

قیمت كلیه‌ای كه در انجمن حمایت از بیماران كلیوی خرید و فروش می‌شود با قیمتی كه بیرون از انجمن خرید و فروش می‌شود تفاوت بسیاری دارد.

درست است كه قیمت كلیه در انجمن كمتر است ولی بیماران نیازمند به كلیه باید حدوداً ۲ ماه منتظر شوند تا كلیه را بخرند .

سود خرید و فروش كلیه در ایران بسیار بالاست به طوری كه افراد در كمترین زمان ممكن صاحب همه امكانات زندگی می‌شوند.

هر نوع كلیه با گروه خونی متفاوت برای فروش داریم.

مشكلات بیماران نیازمند پیوند كلیه در حالی در كشور وجود دارد كه بین سازمان‌ها درباره قیمت فروش كلیه اختلاف وجود دارد.

برخی از مسئولان در سازمان بیمه خدمات درمانی از قیمت ۱۵ میلیونی خرید كلیه خبر دادند و در مقابل نیز رئیس انجمن حمایت از بیماران كلیوی با تكذیب این مبلغ قیمت واقعی خرید و فروش كلیه را ۵ میلیون عنوان كرده و تأكید می‌كند كه نظارت كاملی بر خرید و فروش كلیه در كشور وجود دارد.

سازمان خدمات درمانی به هیچ وجه از بیماران كلیوی حمایت نمی‌كند.
سازمان بیمه خدمات درمانی در پرداخت هزینه‌های پیوند كوتاهی می‌كند به طوری كه افراد قبل از عمل پیوند نیاز به پول دارند كه متأسفانه سازمان بعد از ۴ ماه از پیوند، پول را به بیماران می‌دهد.

این انجمن حدود ۳۰ سال است كه در خدمت بیماران كلیوی به طوری كه در این مدت در خرید و فروش و نظارت بر كلیه‌ها اقدامات موثری را انجام داده است.

در حال حاضر بیمه‌ها اعم از سازمان تأمین اجتماعی، نیروهای مسلح تمامی هزینه‌های داروی و پیوند كلیه بیماران را می‌دهند و تنها سازمان خدمات درمانی به علت تغییرات متعدد مدیریت عملكرد خوبی در این زمینه ندارد.

 در كشور ۱۶ هزار نفر دیالیز می شوند

در حال حاضر حدود ۱۶ هزار نفر در كشور دیالیز می‌شوند كه این تعداد در خصوص محل های دیالیز در كشور مشكل دارند.

هم اكنون امكانات خوبی در این بیمارستان فراهم شده و امكانات به روزی در بیمارستان‌ها وجود دارد.

سازمان بیمه خدمات درمانی هزینه‌های پیوند كلیه را بعد از عمل جراحی در كوتاهترین زمان ممكن به مراكز طرف قرارداد پرداخت می‌كند و پول نقد به بیماران پرداخت نمی‌شود.

 افراد كمتری به فكر فروش كلیه در كشور هستند

اكثر مردم به خاطر حس انسان دوستی و كمك، اقدام به دادن كلیه خود می‌كنند كه این موضوع در جامعه كمتر مورد توجه قرار گرفته است.

خوشبختانه در كشور ما حس انسان دوستی و كمك بیشتر از هرجای دیگری از دنیاست و خانواده‌ها كمتر به فكر منافع مالی و اقتصادی هستند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.