328

بیماران پیوند کلیه

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

بیماران کلیوی،  علاوه بر مشکلات ناشی از بیماری خود، با مشکل دیگری هم دست و پنجه نرم می کنند .

در ایران مراکز دولتی خرید و فروش کلیه، فعالیت می کنند و دولت به عنوان حمایت از اهدا کنندگان، مبلغی را در اختیار آنها قرار می دهد. در حالی که آمار رسمی پیوند کلیه در ایران، نشان می دهد کمتر از ۶۰۰ پیوند سالانه، به صورت اهداء و بر اثر مرگ مغزی اهدا کننده انجام شده است.

شاهد فعالیت دلالان و افرادی که به خرید و فروش کلیه اقدام می‌کنند هستیم که باید وزارت بهداشت با تنظیم بخشنامه و اجرای آن جلوی این افراد را بگیرد.

حدود ۳۱ هزار پیوند کلیه در کشور انجام شده است اما با این وجود شاهد وجود دلالان و افرادی که به خرید و فروش کلیه اقدام می‌کنند هستیم که هر چه سریعتر باید از سوی وزارت بهداشت با ابلاغیه بخشنامه مناسب از انجام این اعمال در خارج از بیمارستان جلوگیری شود.

 آمار بیماران براساس حدسیات محلی است

متأسفانه در ثبت داده‌های آماری برنامه‌ریزی درستی نداریم به طوری که از آمار پیوند اعضا، افراد در معرض خطر، افراددیالیزی و … آمار دقیقی نداریم و تاکنون هر جا که ثبت شده براساس آمارهای حدسی و جمع‌آوری محلی بوده است.

از هر ۱۰ نفر یک نفر به بیماری کلیوی دچار است به همین دلیل ثبت آمار دقیق بیماران دیالیزی، همو دیالیز و مرگ‌ومیر آنها بسیار اهمیت دارد.

 ۵ داروی بیماران کلیوی بیمه شد

با همکاری وزارت رفاه ۵ قلم داروی بیماران کلیوی که هزینه میلیونی داشته است بیمه شده است.

در زمینه اهدای عضو منشور حقوقی بیماران کلیوی را قرار است بومی‌سازی شود تا مانند حقوق معلولان به مجلس برود و پس از تصویب از بیشترین حمایت‌ها بهره‌مند شود.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.