228

عفونت ادراری کودک نشان دهنده ریفلاکس ادراری

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

تمام بیماری‌های کودکان مهم است ولی آنچه که مهمتر به نظر می‌رسد ناهنجاری‌های مادرزادی است.

ما با کودکانی مواجه‌ایم که مقعد و مری در آنها تشکیل نشده یا روده‌ها به طور مادرزادی بسته‌اند یا مثانه شان کاملاً بیرون است که اگر جراحان کودک در این زمینه اقدام نکنند اکثر این افراد زنده نمی‌مانند یا از کیفیت زندگی مناسبی برخوردار نخواهند بود.

ریفلاکس ادرار از مثانه به کلیه، شایع‌ترین بیماری در این کودکان است که اگر درست درمان نشود می‌تواند به نارسایی کلیوی منجر شود که به دلیل عفونتهای مکرر بعد از مدتی نیز کلیه از کار می‌افتد و بیمار به سمت پیوند کلیه و همودیالیز و بسیاری از مشکلات دیگر سوق داده می‌شود.

مهمترین علامت عفونت ادراری در بچه‌های کوچک فقط با تب و استفراغ همراه است که با آزمایش ادرار تشخیص داده می‌شود.

مادران باید در همان وهله اول، برای درمان به پزشک متخصص مراجعه کنند تا اگر عفونت ادراری بود در همان ۶ ساعت اول تشخیص داده شود و کارهای درمانی شروع شود تا در وهله دوم کارهای تشخیصی ریفلاکس و برگشت ادراری انجام شود.

اغلب بچه‌ها به درمان به موقع و دقیق تحت نظر پزشک خوب جواب می‌دهند اما اگر در شرایط خاصی درمان دارویی مفید نبود و درجه ریفلاکس خیلی بالا بود بعد از یک سال کار به جراحی با روش‌های مختلف می‌انجامد تا بتوان ریفلاکس را کنترل کرد.

عفونت ادراری هر موقعی ممکن است ایجاد شود و عمده‌ترین علت شیوع عفونت ادراری در پسر بچه‌ها اشکال تکاملی یا تنگی مجرا یا وجود ریفلاکس است.

دختر بچه‌ها به راحتی می‌توانند عفونت ادراری بگیرند و اغلب عفونتهای ادراری به علت عفونت دستگاه تناسلی و ادراری ایجادمی‌شود.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.