772

آب بهترین گزینه برای شستن گوش

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

شست و شوی گوش با فشار آب ولرم و توسط افراد مجرب و به تشخیص پزشک از بهترین گزینه ها برای نظافت آن است.

راه ورودی گوش انسان مواد ویژه‌ای را تولید می‌کنند که این موارد بوی خاص دارند و محیط گوش را اسیدی نگه می‌دارند، این مواد همان جرم گوش هستند که با بوی خاص خود حشرات دفع و با اسیدی روند رشد باکتری‌ها و قارچ‌ها را در گوش کاهش می‌دهند با توجه به این که گوش آفتاب نمی‌بیند و محیط گرمی است می‌تواند برای رشد برخی از قارچ‌ها و باکتری‌ها مناسب باشد.

آب با توجه به این که محیط گوش را خنثی می‌کند قادر است توانایی‌های محافظتی گوش را کاهش دهد زیرا آب محیط گوش را مرطوب می‌کند احتمال رشد قارچ‌ها را نیز افزایش می‌دهد به ویژه در افرادی که دچار بیماری‌های نقص ایمنی یا دیابت هستند.

پیشنهاد می‌شود افرادی که دارای مشکلات گوش نیستند هنگام استحمام گوش خود را نشویند چرا که اصولا گوش نیازی به شستشو ندارد به کار بردن اقلامی چون شامپو و صابون محیط گوش را قلیایی کرده و زمینه را برای رشد باکتری‌ها فراهم می‌کند. افراد حین پاک کردن گوش با آب به جای پاکسازی، گوش را برای آسیب‌های متعدد بعدی مستعد می‌کنند.

افرادی که پرده‌ی گوش آن‌‌ها باز است و این را می‌دانند و منتظر جوش خوردن پرده‌ی گوش خود هستند باید در نرسیدن آب به گوش جدا پرهیز کنند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.