571

درمان فشار خون

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

بزرگترين علت فشارخون پرخوري و زندگي شتابزده و پر از هيجان و اضطراب است.

اگر دچار سردرد و سر گيجه هستيد و يا با مختصر هيجان پشت گردنتان سرخ مي شود و مبتلا به طنين در گوش هستيد ،به فكر چاره باشيد؛زيرا فشار خون در كمين شماست.

ورم مزمن كليه ها كه در نتيجه بيماريهاي عفوني مخصوصا مخملك پيش مي آيد ،يك علت ديگر فشارخون است.اين ورم غالبا در اثر پرخوري و شرب(مشروبات الكلي)پيش مي آيد.ريزا پرخوري موجب مي شود قلب كه حكم تلمبه را دارد با شذت بيشتري كار كند و فشار خون را بالا ببرد.براي مبارزه با آن بايد رژيم گرفت.

از افراط در خوردن غذا،خوردن ادويه ،افراط در نوشيدن الكل و قهوه و چاي پرهيز نماييد.غذاهاي گوشتي نخوريد و در عوض ميوه و سبزي زياد ميل نماييد.

غذاهاي مفيد براي فشار حون عبارتند از

سبزيجات، برنج، ميوه هاي خام، كره ،قند، ترشي.

غذاهاي ممنوع عبارتند از

ماهي ، گوشت، تخم مرغ، پنير، سبزيهاي خشك.

در بين ويتامين ها،ويتامين “آ” نقش اساسي در درمان فشارخون دارد.بيماري اوره ،نتيجه ي ترش شدن خون است.بنابر اين قليائي كردن خون،بسيار نافع است.سير و برگ زيتون در معالجه و پايين آوردن فشارخون مفيد است.

نمك ،گوشت و ادويه را بايد از رژيم غذاييتان حذف كنيد.آب را بايد در فواصل غذا ميل كنيد نه در حين غذا خوردن.قلب را نبايد با پرخوري خسته كرد و بايد از غصه ،اضطراب و كارهاي شديد دماغي بر كنار بود.در هواي آزاد گردش كنيد.شب زود بخوابيد و روزي يك ساعت پياده روي كنيد و از خوردن غذاهاي سنگين و ثقيل بپرهيزيد.

غذاهاي نامبرده ي زير براي فشار خون مناسب دانسته شده است

سوپ با سبزيجات خشك،يك دانه هويج بزرگ، يك دانه سيب زميني بزرگ، يك شلغم، يك استكان نخود، يك استكان عدس، يك استكان لوبيا تهيه نماييد.روز قبل لوبيا را خيس كنيد و تمام سبزيجات خشك را در آب سرد ريخته و بپزيد.تمام مدت پخت سر ديگ بايد پوشيده باشد.پس از اين كه نيم پز شد، سبزيجات را وارد كنيد .

نمك نزنيد .سبزيجات را از الك بگذرانيد و در اخر نمك را اضافه كنيد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.