896

علت سوزش و درد در انگشتان دست و پا یافت شد

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

غلظت خون بيمارى شايعى است كه در مردان بيشتر از زنان ديده مى‌شود.

خون از دو قسمت پلاسما و گلبول‌ها تشكيل شده است که در صورتی‌كه نسبت يا درصد تركي به خون تغيير يابد بيمار دچار غلظت خون يا پلى سيستمى مى‌شود.

معيـار انـدازه‌گيـرى غلـظـت خـون هماتوكريت است كه بيانگر نسبت درصد پلاسما به گلبول‌ها است در صورتى‌ كه اين درصد در خانم‌ها بالاتر از ۴۸ درصد و در آقايان بالاتر از ۵۲ درصد باشد، گفته مى‌شود فرد مبتلا به غلظت خون است.

علائم غظت خون بطور کلی شامل سياه شدن لب‌ها، انگشتان و لاله گوش، تنگى نفس، تعريق زياد وريدهاى برجسته روى زبان، احساس سوزش و درد در انگشتان دست و پا و در بعضى موارد تارى ديد است.

شدت و نوع علائم بسته به ميزان غلظت خون و علت ايجاد آن است كه در صورت بروز علائم فوق بيمار بايد به پزشك مراجعه کند چرا که تشخيص افتراقى‌هاى زيادى با توجه به كلى بودن علائم جهت اين بيمارى وجود دارد.

شايد كم آبى بدن، استرس و… موجب غلظت خون شده باشد كه اين عوامل اكثرا قابل رفع كردن هستند اما در غلظت خـون واقـعـى عـواملـى نـظـير بيمارى‌هاى قلبى مادرزادى، وقفه تنفسى موقع خواب، زندگى در ارتفاعات و كوهستان‌ها مطرح است.

ابتلا به برخى سرطان‌ها مانند سرطان كبد، كليه و كوشينگ موجب برخی موارد زمینه ساز غلظت خون مي شود.

درمان ممكن است از توصيه به مصرف مايعات بيشتر گرفته تا این کار به صورت دوره‌اى و يا عمل جراحى و مصرف آسپرين متفاوت باشد كه براساس تشخيص صورت مى‌گيرد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.