461

جراحی عمر بیماران درجه ۴ سرطان سینه را بیشتر می‌کند

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

عمر زنانی که به سرطان سینه درجه ۴ مبتلا هستند، در مقایسه با گذشته بیش‌تر شده، به ویژه آن‌هایی که برای برداشتن تومور زیر تیغ جراحی می‌روند.

مرحله چهار سرطان سینه به عنوان مرحله عیرقابل درمان تلقی می‌شود و بنابراین پزشکان،‌ مدیریت بیماری را هدف اصلی خود قرار می‌دهند.
اکنون که روش‌های درمانی دقیق‌تر و موثرتر شده، خیلی از پزشکان جراحی برای برداشتن سینه را توصیه نمی‌کنند چون به نظر نمی‌رسد حال بیمار را بهتر کند؛ اگرچه تحقیقی جدید نشان می‌دهد، احتمالاً باور آن‌ها چندان درست نیست.
«شاید لازم است که درباره زیر سؤال بردن جراحی تجدیدنظر کنیم. شاید این کار برای همه زن‌ها مناسب نباشد ولی در مقایسه با شرایط سال ۱۹۹۵، ممکن است جراحی برای عده‌ای از زن‌ها بهتر باشد.»
محققان با بررسی آمار ۲۱ هزار و ۳۷۲ زن بین سال‌های ۱۹۸۸ تا ۲۰۱۱ که به سرطان سینه درجه ۴ مبتلا بودند، متوجه شدند متوسط زمان زنده ماندن بیماران از ۲۰ ماه در خلال سال‌های ۱۹۸۸ تا ۱۹۹۱ به ۲۶ ماه بین ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۱ رسیده است.
در حالی که ۶۷٫۸ درصد زن‌ها در ۱۹۸۸ جراحی می‌کردند، در ۲۰۱۱ حدود ۲۵٫۱ درصد خانم‌ها زیر تیغ جراحی رفته‌اند که کاهش زیادی داشته. در مقابل، زن‌هایی که جراحی کرده بودند ۲۸ ماه و آن‌هایی که جراحی نکرده بودند، به طور میانگین ۱۹ ماه زنده ماندند.
در میان بیمارانی که ۱۰ سال بعد از تشخیص بیماری هم چنان زنده بودند، ۹٫۶ درصد از جراحی استفاده کرده بودند و ۲٫۹ درصد بدون جراحی ادامه داده بودند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.