315

۵ نشانه ابتلا به سرطان را نادیده نگیرید

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

برخی علائم ابتلا به سرطان شاید کمتر شناخته شده باشد.

بسیاری از علائم اولیه سرطان ممکن است مبهم و غیر اختصاصی باشد. این است که مردم نیاز به آگاهی از این علائم و گزارش آن‌ها به پزشک دارند.

خشونت صدا همراه با صدای خس خس

خس خس یا خشونت صدا در اثر ابتلا به سرماخوردگی طبیعی است اما اگر این علامت در عرض دو تا سه هفته رو به بهبودی نرفت، نیاز به چک کردن دارد. خشونت صدای مداوم می‌تواند نشان دهنده ابتلا به سرطان گردن باشد. خس خس سینه نیز باید از طریق رادیوگرافی قفسه سینه بررسی شود و بخصوص اگر این علامت نیز بیش از سه هفته به طول بینجامد، می‌تواند نشان دهنده ابتلا به سرطان ریه باشد.

تعریق سنگین شبانه

بروز این علامت در دوران یائسگی طبیعی است اما تعریق شبانه سنگین می‌تواند نشانه‌ای از ابتلا لنفوم؛ تومور در حال توسعه در سلول‌های لنفاوی نیز باشد. مبتلایان به این بیماری به این دلیل که سلول‌های لنف مقدار زیادی انرژی استفاده می‌کنند، سوخت و ساز بالایی دارند به طوری که تعریق شبانه یکی از نشانه‌های متابولیسم بالا در آن‌ها است. دیگر نشانه‌های ابتلا به این سرطان شامل، لمس توده حدود دو سانتی متری یا بیشتر در زیر بغل، کشاله ران و یا اطراف گردن است.

سوزش مزمن سر دل

بعد از مصرف غذاهای چرب و تند، این احساس غیر طبیعی نیست اما اگر مشکل بیش از سه هفته و مداوم به طول بینجامد و شما نیاز به مصرف منظم آنتی اسیدها داشته باشید، ممکن است خطر ابتلا به سرطان معده یا مری مطرح شود. حتی این علامت می‌تواند نشانه‌ای از ابتلا به سرطان پانکراس و یا تخمدان باشد.

کمردرد

در انگلستان حدود ۲٫۵ میلیون نفر از مردم از کمردرد رنج می‌برند. برای حدود ۹۹ درصد از این افراد مشکلات اسکلتی عضلانی مطرح است اما کمردرد در مابقی آن‌ها می‌تواند نشانه‌ای از ابتلا به سرطان لوز المعده باشد. نشانه‌های معمول این بیماری، درد در قسمت فوقانی شکم است که به سراسر کمر گسترش می‌یابد. این سرطان با خستگی و کاهش وزن نیز همراه است.

خونریزی بعد از یائسگی

تجربه خونریزی حتی بعد از یائسگی می‌تواند از نشانه‌های اولیه ابتلا به سرطان آندومتر باشد. سرطان آندومتر که در حال افزایش در میان زنان انگلیسی است، با اضافه وزن همراهی دارد و اگر زود تشخیص داده شود، به طور کامل قابل درمان است.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.