270

برای همسرتان که به MS مبتلا شده چه کاری می توانید انجام دهید

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

اگر تشخیص داده شده که همسر شما مبتلا به بیماری MS است، این خبر میتواند انتظارات معمول شما در زندگی را تغییر داده و برنامه های آینده تان را در ابهام قرار دهد.

مقابله با این تردید و تغییر، عموما به احساساتی چون تکذیب، ترس، ناراحتی و اشتیاق می انجامد که نشانه های کلاسیک حزن و اندوه هستند. این احساسات ممکن است در طول مدت زمانی که فرد با بیماری MS زندگی میکند بارها و بارها تکرار شوند. به همین دلیل است که تشخیص اولیه MS معمولا منجر به تغییرات احساسی شدیدی می شود، از جمله افسردگی، انکار و اضطراب، و هر بار که بیماری عود میکند این تغییرات نیز دوباره اتفاق می افتند. در چنین شرایطی دلگرم کننده خواهد بود که بدانید برای کنار آمدن با این تغییرات روحی ،که احتمالا با آن روبرو خواهید شد، راه های موثری وجود دارد.

بیاموزیم که چگونه با این تغییرات و احساسات کنار بیاییم

“بسیاری از مردم ممکن است مبتلا به افسردگی واکنشی شوند. ” افسردگی واکنشی نوعی غم و ناراحتی است که فرد نه تنها در واکنش به تشخیص اولیه ی بیماری MS با آن روبرو می شود، بلکه هر بار چیزهایی را به یاد می آورد که ممکن است به دلیل بیماری همسرش هرگز اتفاق نیفتند.

” واقع گرا باشید و درک کنید که زندگی شما با چیزی که انتظار داشتید متفاوت خواهد بود. اهمیتی ندارد که باپیشرفت MS با چه چیزی مواجه می شوید، این کار هنوز شدنی است. در طول این مسیر گنجینه های پنهانی نیز وجود دارد.”

زمانی را برای عبادت مذهبی و معنوی در نظر بگیرند. همچنین روحیه ی قدردانی به خاطر همه ی چیزهایی که دارند را، در خود پرورش دهند.

بیاموزیم که چگونه با یکدیگر مدارا کنیم

در بیشتر مواقع صحبت کردن با دیگران درباره ی بیماری MS مشکلی بزرگ برای زوج هاست. بسیاری از مردم برای کنار آمدن با بیماری درخواست کمک می کنند. اگرچه بعضی افراد نمی خواهند بیماریشان علنی شود و این باعث می شود همسران آنها احساسکنند که میان احترام به خواسته هایشان و درخواست حمایتی که نیاز دارند، سردرگم هستند.

“اساساً به شخص مبتلا به MS به عنوان فردی بیمار نگاه می کنیم، بنابراین (خبر تشخیص بیماری) باید به نحوی داده شود که فرد احساس ناراحتی نکند. اگر آنها نمی خواهند موقعیت خود را علنی کنند، باید بر طبق نظر آنها عمل کرد وخواسته شان نباید پایمال شود”.

به عنوان یک همسر، ممکن است احساس کنید که این بیماری گریبان گیر شما هم هست. اگر میخواهید با کسی صحبت کنید و همسر شما مایل به گفتگو نیست، سعی کنید به صورت توافقی موضوع را با یک یا دو نفر که مورد اعتماد هر دوی شما هستند ، مطرح کنید. روحانیان و مشاوران در صدر لیست کسانی هستند که برای هم صحبتی پیشنهاد می شود .

دسترسی به زوج های مبتلا به MS

مطالعات جدیدی در روزنامه روابط جنسی و ازدواج درمانی منتشر شده است که اظهار میکند رضایت از زندگی زناشویی برای زوج های مبتلا به MS در صورتی که روابط عمومی خوبی ، داشته باشند بیشتر است.

صحبت کردن با زوج هایی که در موقعیت مشابهی قرار دارند، بسیار با ارزش است. هنگامی که به دنبال حمایت در جامعه هستید، ممکن است زوج ها و اطلاعات پزشکی دیگری را از طریق انجمن های حمایت کننده ی اینترنتی پیدا کنید.

هر چه مراقبان بیمار، اطلاعات بیشتری درباره ی مولتیپل اسکلروزیس و علائم بیماری MS و چگونگی پیشرفت این بیماری داشته باشند، بهتر می توانند آن را تحت کنترل بگیرند و از عزیزشان با آگاهی بیشتر و دلسوزی و ترس کمتری مراقبت کنند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.