218

مصرف سیگار در مبتلایان به بیماران روانی ۲ برابر افراد عادی است

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

نیکوتین اعتیادآورترین ماده‌ای است که تاکنون شناخته شده و باعث بروز اختلال‌ها و بیماری‌های متعددی می‌شود.

بیشترین علت ابتلا به سرطان ریه مربوط به سیگار است و این ماده یکی از موثرترین عوامل مرگ و میر به حساب می‌آید. درحقیقت نیکوتین تنها یکی از ۴ هزار ماده شیمیایی کشف شده در سیگار است که بیشترین تاثیر را روی مغز می‌گذارد.

«متاسفانه هم مصرف سیگار و هم ترك آن به‌خصوص قطع ناگهانی می‌تواند با یکسری عوارض روانپزشکی به همراه باشد.»

نیکوتین موجود در سیگار با تاثیراتی که بر مغز می‌گذارد، مغز را به واکنش وا می‌دارد و قطع ناگهانی آن فرد را مستعد تحریک‌پذیری، عصبانیت و خشم‌های آنی می‌کند.
استعمال دخانیات در بیماران روانپزشکی دو برابر افراد عادی است و مهم‌ترین علت آن تاثیر سیگار در کاهش سطح سرمی داروهای روانپزشکی است.»

«كشيدن بیش از ۶ نخ سیگار در روز می‌تواند سطح سرمی داروهای روانپزشکی را کاهش دهد. درواقع این تعداد سیگار، عوارض داروهايي كه بيمار مصرف مي‌كند و گاها منجر به لرزش اندام‌ها می‌شود يا خواب‌آور است را كاهش مي‌دهد و او با تصور اينكه با کشیدن سيگار، علايم ناشی از مصرف دارو و بیماری کم می‌شود، تعداد بیشتری سیگار می‌کشد. به عبارت ساده‌تر، طی این چرخه غلط، فرد ناخودآگاه و ناخواسته وقتی می‌بیند با کشیدن هر سیگار، عوارض داروها کمتر می‌شود، شرطی شده و مصرف سیگار را بالا مي‌برد.»

«توصیه‌  به بیماران سيگاري دچار اختلالات روانپزشكي اين است که بیش از ۶ نخ سیگار در طول روز نکشند چون ترکیبات موجود در سیگار علاوه بر كاهش تاثيرات دارو، باعث فعال شدن آنزیم‌های کبدی هم مي‌شود و این آنزیم‌ها سرعت متابولیسم داروها را در بدن تا ۳۰ درصد افزایش مي‌دهند و به اين ترتيب ٣٠ درصد از فواید اثر دارو به علت کشیدن سیگار از بین می‌رود.»

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.