388

برای علل شایع سردرد چکار می‌توان کرد

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

تحقیقات نشان می‌دهد فقط یک درصد افرادی که به دلیل سردرد به مراکز پزشکی مراجعه می‌کنند، دچار یک مشکل جدی و خطرناک هستند.

باور بر این است که سردردهای آخرهفته به‌دلیل زیاد خوابیدن در روزهای تعطیل ظاهر می‌شود. این سردرد خصوصاً در میان افرادی که هفته‌ای پراسترس و خواب نامنظم و ناکافی در طول هفته دارند رایج است. بهترین راه پیشگیری از آن این است که تاجایی که امکان دارد در طول هفته برنامه خواب منظم داشته باشید. خواب بیش از ۸ ساعت در روزهای آخر هفته را کلاً فراموش کنید.

هنگامی که عصبانی هستید، عضلات پشت گردن و پوست سر شما تحت فشار هستند. این نشانه‌ای از شروع یک سردرد تنشی است. هنگامی که احساس خشم در شما شروع می‌شود، تنفس عمیق داشته باشید، تنفس از طریق بینی و خارج کردن آن از دهان به همراه شل کردن عضلات سر و گردن از این سردرد پیشگیری می‌کند.

کم تحرکی و ماندن در یک وضعیت موجب تنش در پشت، گردن و شانه‌ها می‌شود و سردرد را به همراه دارد. اجتناب از حالت نشسته یا ایستاده برای مودت طولانی، مفید است.

پاک کننده‌های خانگی حاوی رایحه و در برخی از افراد استفاده از عطرها منجر به بروز سردرد می‌شود. اگر شما مستعد ابتلا به سردرد هستید، از عطرهای سنگین، صابون‌های با بوی قوی، شامپو و تهویه مطبوع اجتناب کنید.

اگر شما مستعد سردرد هستید، رطوبت هوا، هوای آلوده، افزایش دما و گرد و خاک برایتان سردرد به ارمغان می‌آورد. تغییرات فشار آب و هوا نیز منجر به تغییرات شیمیایی در مغز می‌شود که تحریک اعصاب و سردرد را به همراه دارد. راهی برای تغییر دادن آب و هوا نیست اما استفاده از مسکن برای کاهش این سردردها مفید است.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.